Percy Hynes White'ın Wednesday'den kovulduğu iddia edildi

Percy Hynes White'ın Wednesday'den kovulduğu iddia edildi
Getty Images/Gucci
Wednesday dizisinin oyuncularından Percy Hynes White'ın diziden kovulduğu iddia edildi. Daily Mail'in sektöre ve oyuncunun yakınlarına dayandırdığı özel haberine göre White, ikinci sezon öncesi diziden gönderildi.

Dizide Wednesday'in okul arkadaşı Xavier'i canlandıran 22 yaşındaki oyuncu hakkında yaklaşık 9 ay önce cinsel saldırı haberleri çıkmıştı. 18 Ocak'ta Twitter'da yer alan ve sonradan silinen paylaşımlarda White, düzenlediği partiye katılan katılan kadınları onlarla seks yapabilmek için bilerek sarhoş etmekle de suçlandı.

The Twilight Zone ve The Gifted dizileriyle de bilinen oyuncu, suçlamaları kesin bir dille reddederken ailesinin ve arkadaşlarının tehdit ve nefret mesajları aldığını, reşit olmadığı fotoğrafların internette kullanıldığını belirtti. Ayrıca kendisine inanan ve destekleyenlere de teşekkür etti. Suçlamaların ardından ailesi ve Wednesday'in başrolü Jenna Ortega da White'a destek veren açıklamalarda bulunmuştu.

Netflix ise Hollywood'da devam eden grevler nedeniyle kadrolar hakkında herhangi bir karar verilmediğini belirtti. Ancak oyuncu grevi 14 Temmuz'da başladığı için White'ın aradaki altı aylık süreç içinde kovulduğu düşünülüyor. Dizinin 2. sezon hazırlıkları ise devam eden grevler nedeniyle durmuş vaziyette.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER