Amazon, The Peripheral'ın 2. sezon onayını geri alıp iptal etti

Amazon, The Peripheral'ın 2. sezon onayını geri alıp iptal etti
Prime Video
Amazon'dan beklenmedik iki iptal haberi geldi.

Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un hazırladığı, Scott B. Smith'in yaratıcısı olduğu The Peripheral’ın 2. sezon onayını geri alındı ve dizi iptal oldu. William Gibson’ın 2014 yılında yayımlanan aynı adlı bilim kurgu romanının uyarlaması olan dizi, Aralık 2022'de ilk sezonunu tamamlanmış ve onay haberi Şubat 2023'te gelmişti.

Amazon, Abbi Jacobson imzalı A League Of Their Own dizisine verdiği onayı da geri aldı.

1992 yapımı aynı adlı filmin uyarlaması olarak ekrana gelen dizinin ilk sezonu Ağustos 2022'de yayınlandı ve yaklaşık dokuz ay sonra, Mart 2023'te onay haberi geldi. Uzun süren görüşmelerin ardından 4 bölümlük yeni sezonun aynı zamanda final sezonu olacağı duyuruldu. Ancak bu plan da değişti.

Amazon'un açıklamasına göre iptal haberlerinde ABD'de 2 Mayıs'tan beri devam senarist ve 14 Temmuz'dan beri devam eden oyuncu grevlerinin payı var. Ne zaman biteceği halen kestirilemeyen grevler nedeniyle iki dizinin de çekimleri 2024'ten önce başlayamayacaktı ve bu nedenle geri dönüşleri 2025'e sarkacaktı. Bu da iki sezon arası zamanın üç seneyi bulması demek oluyordu. Dönem dizisi olan A League Of Their Own ve pahalı bir bilimkurgu olduğu bilinen The Peripheral'in ertelenmesi bütçeye ekstra yük olarak da geri dönecekti.

Platformun kararının ardından izleyiciye teşekkür paylaşımı yapan Jacobson, iptal kararında suçu greve atmanın saçmalık ve korkakça olduğunu belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER