Warner Bros. Discovery son çeyrekte dijitalde abone kaybetti

Warner Bros. Discovery son çeyrekte dijitalde abone kaybetti
Netflix
Warner Bros. Discovery, son çeyrekte dijitalde abone kaybı yaşadı.

1 Nisan-30 Haziran dönemini kapsayan 2. çeyrek raporunu açıklayan şirketin raporuna göre 1.8 milyon abone kaybı oldu. Bünyesinde MAX, HBO ve Discovery+ olan şirketin dijitaldeki toplam üye sayısı 95.8 milyona geriledi.

WBD, 2022'nin son çeyreğini 1.1 milyon artışla 96.1 milyon abone, 2023'ün ilk çeyreğini ise 1.6 milyon artışla 97.6 milyon aboneyle kapatmıştı. HBO Max'te yapılanmaya gittikten sonra platformu Discovery+ içerikleriyle birlikte MAX adıyla 23 Mayıs'ta yeniden açtı. Dolayısıyla ikinci çeyrek raporunun bir kısmı MAX'in performansını da yansıtmış oldu. 2023'ün üçüncü çeyreği ise tamamen MAX sonuçlarını içeren ilk dönem olacak.

Variety'nin haberine göre Warner Bros. yatırımcılarını 2. çeyrek sonunda üye kaybı beklediklerine dair daha önceden uyardı. Çünkü 4 milyon kullanıcı hem Discovery+ hem de HBO Max üyesiydi. Ayrıca Discovery+ üyesi bazı abonelerin platform üyeliğini iptal ederek yenilenen MAX'e katılacağı öngörüldü.

Serbest nakit akışı 1.7 milyar $'a çıkan şirketin ABD'de devam eden senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle 100 milyon $'a yakın tasarruf ettiği tahmin ediliyor. WBD, nakit miktarını gelecek üç yıl içinde 5 milyar $'ın üstüne çıkarmayı hedefliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER