MediaHub ve Geophil yeni Türk dizileri için ortak bir prodüksiyon anlaşmasına imza attı

MediaHub ve Geophil yeni Türk dizileri için ortak bir prodüksiyon anlaşmasına imza attı
Kerim Emrah Turna - Robin Philip

İstanbul merkezli dağıtım şirketi MediaHub ve Dubai merkezli medya kuruluşu Geophil, ortak bir prodüksiyon anlaşmasına imza attılar. Anlaşma kapsamında iki şirket yeni Türk dizileri hazırlamak üzere bir araya gelecek.

Yaklaşık 15 yıl boyunca Kanal D'nin dağıtım kolu Kanal D International'ın başında olan Kerim Emrah Turna, 2021'de kendi şirketini kurmuştu. İlk iki yılda ağırlıklı olarak IP yatırımlarına ve uluslararası ortaklarla dağıtıma odaklanan MediaHub, böylece prodüksiyona da adım atmış olacak. Şirket, yapımcısı oldukları projelerin dağıtımını da üstlenecek.

Geophil adına projelerden sorumlu alacak isim ise geçtiğimiz yıl şirkete katılan genel müdür Robin Philip. 1985'te yazılı medya dağıtım şirketi olarak hizmet vermeye başlayan Geophil, video prodüksiyon alanındaki çalışmalarını da sürdürüyor.

Ortaklık, MediaHub'ın Türk dizileri ve dağıtım alanındaki uzmanlığını ve Geophil'in farklı pazarlarda ortak prodüksiyon çalışmalarını yürütme konusundaki bilirkişiliğini bir araya getirecek. İki şirketin ilk projesinin çok yakında prodüksiyona başlaması, diğerlerinin de takip etmesi bekleniyor. Projelerin detaylarıyla ilgili açıklamanın ise daha sonra yapılacağı öğrenildi.

Emrah Turna konuyla ilgili, "Kaliteli Türkçe içerikler için olan açlık gittikçe artıyor. Geophil ve Robin Philip yalnızca Asya ve MENA bölgesinde değil, globalde paha biçilemez ortaklar," dedi. Philip ise, "Türkçe içerik dünya genelinde en çok izlenenler arasında ve daha fazla pazara ulaşabilecek ve globalde çekiciliği olan içerikler üretmek üzere birlikte çalışmayı planlıyoruz," diye ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER