Xavier Dolan imzalı The Night Logan Woke Up dizisi BluTV'de!

Xavier Dolan imzalı The Night Logan Woke Up dizisi BluTV'de!
J’ai tué ma mère (Annemi Öldürdüm), Mommy ve Matthias et Maxime gibi filmlerle bilinen ödüllü yönetmen Xavier Dolan'n kariyerinin ilk dizi projesi olarak da bilinen The Night Logan Woke Up BluTV'de.

Michel Marc Bouchard‘ın aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan dizi, bir tecavüz olayıyla hayatları alt üst olan üç arkadaşın hikâyesini anlatıyor. 1990’ların başında geçen hikâyede Logan ve Jules birlikte yerel bir takımda beyzbol oynarken, Jules'un kardeşi Mimi tiyatro dünyasında bir kariyerin hayalini kuruyor. Dahası birlikte Amerika’ya taşınmayı düşünüyorlar. Ancak 1991’in Ekim ayındayken 17 yaşına basmak üzere olan Logan 14 yaşındaki Mimi’ye tecavüz edince her iki ailenin yaşamı altüst oluyor.

2019 yılında sahnelenen tiyatro oyununun oyuncuları Julie Le Breton, Magalie Lépine-Blondeau, Éric Bruneau ve Patrick Hivon da dizide rol alıyor. Dolan, psikolojik gerilim türündeki The Night Logan Woke Up'ın senaryosunu kaleme aldı, beş bölümden oluşan mini diziyi yönetti ve kadrosunda yer aldı. Studiocanal, Canal+ ve Quebecor Content işbirliğiyle hazırlanan dizi, 24 Kasım'da Kanada'da ve Ocak ayında Fransa'da ekrana geldi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER