Şifre paylaşımını sınırlandıran Netflix'in üye sayısı beklenenden daha fazla arttı!

Şifre paylaşımını sınırlandıran Netflix'in üye sayısı beklenenden daha fazla arttı!
Şifre paylaşımını azaltmak için çalışmalarını sürdüren Netflix'in attığı adım şirket için olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor.

Netflix, şifre paylaşımını engellemek için kullandığı sistemi ABD'de de kullanıma soktuğunu 23 Mayıs'ta duyurmuştu. Buna göre iki kişilik ve dört kişilik üyelik planlarını kullananlar 7.99$'lık ücret karşılığında planlarına yeni üye katabilecekler. İki kişilik Standart hesap üyelikleri bir, dört kişilik Premium hesap üyelikleri ise iki yeni üye ekleyebilecekler.

Deadline'ın analiz firması Antenna'ya dayandırdığı haberine göre takip eden dört günde yeni üye sayısındaki artış normalin üstüne çıktı. 26 ve 27 Mayıs'ta platformun günlük yeni üyelik sayısı 100 bine yaklaşırken ortalama 73 bini buldu. Bu da son 60 günün ortalamasının %100'ünden daha fazla. Ayrıca Mart-Nisan 2020'deki, yani karantina dönemindeki yükselişin de üstüne çıktı.

Takip edilen dönemde platformda üyelik iptali olsa da analize göre bu oran, 23 Mayıs'tan beri önceki 60 güne göre +%25.6 oranını buldu. Yani yeni üyeliklerin sayısı iptal edenlerden daha fazla oldu ve platformun üye sayısında artış gözlendi. Ekstra üyelerin Netflix'in gelir artışına katkı sağlaması da bekleniyor. Haber sonrası Netflix'in hisselerinde %2.5 artış da oldu.

Not: Antenna, çalışmanın MVPD + Telco dağıtımını kapsamadığını ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER