Büyük Umutlar'ın yeni dizi uyarlamasından ilk tanıtım videosu geldi!

Büyük Umutlar'ın yeni dizi uyarlamasından ilk tanıtım videosu geldi!
Charles Dickens uyarlaması Great Expectations'tan ilk tanıtım videosu geldi.

BBC ve FX/Hulu ortaklığıyla ekrana gelecek dizi, Hulu'da 26 Mart'ta ekrana gelecek. BBC'de ise aynı tarihte ekrana gelmesi bekleniyor. Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight'ın hazırladığı projede Ridley Scott ve Tom Hardy yapımcı olarak yer alıyorlar.

İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarından olan Charles Dickens'ın 19. yüzyılda kaleme aldığı ve "Büyük Umutlar" ismiyle yayınladığı kitap, dönemin sınıf ayrımlarını, çekilen zorlukları ve hızla gelişen sanayileşmeyi anlatıyor. Dönem içerisindeki şartlara bir eleştiri olarak ortaya çıkan romanda, ana karakter Pip'in başından geçen olaylar ele alınıyor. 

Pip, taşrada ablası ve ablasının eşi ile birlikte büyüyen yetim bir çocuktur. Yetim ve yoksul bir çocuk olarak büyüyen Pip, çalışkan ve azimli biridir. En büyük umutlarından biri ise Londra'da unvan sahibi bir beyefendi olabilmek... Bir gün yaptığı bir iyilik ona bambaşka bir dünyanın kapısını aralar ve esrarengiz bir şekilde bir mirasa sahip olduğunu öğrenir. O günden sonra artık hayatı eski gibi olmaz ve değişen hayatının getirdiği yeni sorunlar ve yeni durumlarla baş etmeye çalışır. Aşkı, aşk acısını, hırsları, zenginliği ve ihtişamlı bir hayatı elde eden Pip, bu değişen dünyasına uyum sağlamaya çalışırken birden kendini istemediği olayların içerisinde bulur. İnişli çıkışlı bir hayat yaşamaya başlayan Pip; umutlarını, hayatı ve hayal kırıklıklarını sorgulamaya başlar. 

Sezonu 6 bölüm sürecek dizide yer alan bazı isimler şöyle:

Olivia Colman: Miss Havisham
Fionn Whitehead: Pip
Ashley Thomas: Jaggers
Johnny Harris: Magwitch
Shalom Brune-Franklin: Estella
Hayley Squires: Sara
Owen McDonnell: Joe
Trystan Gravelle: Compeyson
Matt Berry: Mr. Pumblechuck

Daha önce pek çok kez uyarlanan roman, 2011'de Ray Winstone, David Suchet, Douglas Booth ve Gillian Anderson gibi isimlerden oluşan kadrosuyla yine BBC için uyarlanmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER