Netflix'in şifre paylaşımını önlemek için geliştirdiği sistem belli oldu

Netflix'in şifre paylaşımını önlemek için geliştirdiği sistem belli oldu
Netflix'in şifre paylaşımını önlemek için geliştirdiği sistem belli oldu.

The Streamable'ın haberine göre hesabın açıldığı cihazlar, hesap sahibinin evindeki modeme 31 gün içinde bir kez bağlanmazsa bloke olacak. Cihazın ana lokasyona bağlı olup olmadığını anlamak için IP adresleri, cihaz kimlikleri ve hesap aktivitesi göz önünde bulundurulacak. Netflix, Mart sonunda getirmeyi planladığı sistemle sadece aynı hane içinde şifre paylaşımı yapılmasını amaçlıyor. Seyahat halinde olan kişiler ise hesaplarına erişmek üzere geçici bir şifre alabilecek ve bu şifreyi 7 gün üst üste kullanabilecek. 

Yeni sistemin uzun süreli seyahat eden ya da şehir dışında okuyan öğrenciler gibi farklı yerlerde yaşayan kişiler üzerinde nasıl bir etkisinin olacağı ise belirsizliğini koruyor. Netflix, daha önce düşük ücretle ekstra hesap özelliğini test ettiklerini duyurmuştu. Özellik ilk olarak Şili, Kosta Rika ve Peru üzerinde denendi. Ayrıca şifre paylaşılan hesaplarda azalma olması adına profil transfer özelliği de geldi.

Deadline'ın haberine göre Netflix, 4 kişilik Premium hesabını ücretinde değişiklik olmadan 6 kişiye çıkarmayı da planlıyor. Ayrıca Kasım ayında bazı ülkelerde başlatılan reklamlı üyeliğin diğer ülkelere yayılması da bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER