Dungeons & Dragons oyununun da dizisi geliyor

Dungeons & Dragons oyununun da dizisi geliyor
Oyun uyarlaması dizilerin arasına Dungeons & Dragons da katılıyor. Dijital platformlardan Paramount+ projeye 8 bölümlük onay verdi.

Dizinin ilk bölümünü Red Notice'in yönetmeni Rawson Marshall Thurber kaleme alacak ve yönetecek. eOne ve Paramount Pictures dizinin yapımını üstlenecek. İki şirket, 31 Mayıs'ta sinemalara gelecek Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves filminin de yapımını birlitke üstlendi.

49 yıl önce piyasaya çıkan ve zarla oynanan Dungeons & Dragons, Twitch ve Youtube'a da genişleyerek 50 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Oyun; insanların, elflerin ve diğer fantastik yaratıkların savaşarak hazineleri ve kampanyaları toplaması üzerine kurulu bir rol yapma oyunu.

Dungeons & Dragons'ın yayıncısı Hasbro'nun oyunu ekrana da taşımak istediği uzun süredir biliniyordu. Yapım şirketi eOne'ın sahibi de olan Hasbro, şimdilerde film ve TV bölümlerini satışa çıkarmış durumda. Netflix'in en çok izlenen filmi Red Notice'i hazırlayan Thurber, iki devam filminin ve animasyon dizi Voltron'un Amazon Prime'da yayınlanacak film uyarlamasının hazırlıklarını da sürdürüyor.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER