Ebeyi Arayın, yeni yıl özel bölümüyle 27 Şubat’ta BBC First’te!

Ebeyi Arayın, yeni yıl özel bölümüyle 27 Şubat’ta BBC First’te!
Sevilen dönem draması “Ebeyi Arayın” (Call the Midwife) kahkaha ve heyecan dolu yeni yıl bölümüyle BBC First ekranlarına geliyor.

1950’lerin Londra’sının Doğu yakasında ebelik yapan Jennifer Worth’ün otobiyografik romanından esinlenen “Ebeyi Arayın”, Londra East End’de çalışan bir grup ebeyi konu alıyor. 1900’lü yılların İngiltere’sini 11 sezondur ekranlara taşıyan ödüllü seri, büyüleyici atmosferiyle yeni yıl özel bölümünde de izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkaracak. 

1967 yılının Aralık ayında geçen bu özel bölümde yeni yıl hızla yaklaşırken, trajik tren kazasının ardından Poplar şehri yavaş yavaş kendine gelir. Ebeler doğum kliniğini yeni binalarına taşırlar ve kapıdan giren ilk hastalarından birinin ekibin yakından tanıdığı Rhoda Mullocks olmasına çok sevinirler. Hemşire Crane hapishaneden yeni tahliye olmuş hamile bir anneyle ilgilenirken, Rahibe Frances de Sylheti’li bir annenin çocuğunu doğurtmak üzere, Poplar'ın zorlu bir bölgesindeki bir konfeksiyon fabrikasına çağırılır. Fred ise Poplar’daki trajik tren kazasının ardından kazadan etkilenen ailelerin yaralarını sarabilmek için şenlikli bir yetenek gösterisi düzenleme fikrini ortaya atar.

Eski bir hayır kurumunun modern bir sosyal hizmet merkezine dönüşümünün dokunaklı hikâyesi “Ebeyi Arayın”, yeni yıl özel bölümüyle 27 Şubat Pazartesi 21.00’de BBC First’te sevenleri ile buluşuyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER