Jake Gyllenhaal, Presumed Innocent dizisinin başrolünü üstlendi

Jake Gyllenhaal, Presumed Innocent dizisinin başrolünü üstlendi
Jake Gyllenhaal da yeni bir dizi projesiyle ekrana geliyor. Oyuncu, Şubat ayında duyurulan Presumed Innocent'ın başrolünü üstlendi.

Scott Turow imzalı aynı adlı romandan uyarlanan 1990 yapımı filmin başrollerinde Harrison Ford, Bonnie Bedelia ve Greta Scacchi yer almıştı. Dizi uyarlaması ise Apple'ın dijital platformu Apple TV+'ta yayınlanacak. Ekrana gelecek uyarlamayı Emmy ödüllü senarist/yapımcı David E. Kelley (Big Little Lies, Nine Perfect Strangers) hazırlıyor ve showrunner olarak görev alıyor. Dizinin yönetici yapımcıları arasında J.J. Abrams da yer alıyor. Bad Robot Productions, David E. Kelley Productions ve Warner Bros. Television yapımını üstleniyor.

Yaşanan korkunç bir cinayet sonrası içlerinden birisi şüpheli konumuna düşünce Chicago'daki savcılık ofisi alt üst olacak. Kelly'in günümüzde geçecek olan uyarlaması takıntı, seks, politika ve aşkın gücü ile sınırları üzerine olurken çalışma arkadaşını öldürmekle suçlanan Rusty Sabich (Gyllenhaal) ailesini ve evliliğini bir arada tutmak için de mücadele verecek.

Brokeback Mountain filmiyle Oscar adaylığı ve BAFTA ödülü kazanan, Tony adaylığı da bulunan Jake Gyllenhaal, Presumed Innocent uyarlamasıyla sinema ağırlıklı kariyerinde ilk kez bir dizinin başrolünü üstlenecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER