The Haunting Of Hill House'ın yaratıcıları Netflix’ten Amazon’a geçti

The Haunting Of Hill House'ın yaratıcıları Netflix’ten Amazon’a geçti
The Haunting Of Hill House'ın yaratıcıları Mike Flanagan ve Trevor Macy, Netflix’ten Amazon’a geçti. Deadline'ın haberine iki isim Amazon Studios ile çok yıllık bir içerik anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre yapım şirketleri Intrepid Pictures aracılığıyla Amazon Prime için yeni projeler geliştirecekler ve yapımını üstlenecekler. Intrepid'in Netflix'le olan anlaşmasının bitişinin yaklaşmasıyla sektörle görüşmelere başlayan Flanagan ve Macy, Amazon'da karar kıldı.

Korku türünde kendilerine önemli bir yer edinen Flanagan ve Macy, 2018'de The Haunting of Hill House dizisini izleyiciyle buluşturdu. 2020'de The Haunting of Bly Manor geldi, onu 2021'de Midnight Mass takip etti. Yakın zaman önce Midnight Club yayınlandı ve 2023'te yeni dizileri The Fall of the House of Usher yayınlanacak. Diziler içerisinde yalnızca Midnight Club mini dizi özelliği taşımıyor ancak Netflix henüz 2. sezonla ilgili kararını duyurmadı.

Intrepid'in ekrana taşıdığı film projeleri arasında Stephen King uyarlamaları Doctor Sleep ve Gerald's Game, Ouija: Origin of Evil, Before I Wake, Hush, Oculus, Eli (Netflix), The Strangers ve The Season of Passage da bulunuyor. Deadline'ın haberine göre şirketin film projeleri Amazon'la olan anlaşmasından bağımsız olarak ilerleyecek.

Güncelleme (02.12): Netflix, anlaşma duyurulduktan birkaç saat sonra yaptığı açıklamayla Midnight Club dizisiyle yola devam etmeyeceğini açıkladı. 2. sezon olmayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER