Sıcak Kafa, yeni baskısıyla raflarda yerini alıyor

Sıcak Kafa, yeni baskısıyla raflarda yerini alıyor
Netflix'in yeni dizisi Sıcak Kafa'nın uyarlandığı roman, yayın öncesi yeni baskısıyla raflarda yerini alıyor.

2 Aralık'ta yayınlanacak dizi Afşin Kum'un kitabından uyarlanarak hazırlandı. Romanı basan yayınevi April Yayıncılık, Instagram hesabından kitabın yarın itibarıyla tüm kitapçılarda olacağı bilgisini paylaştı.

Kitap Hakkında:

Dünyayı pençesine almış bir delilik salgını...
Konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşarak yayılan bir hastalık...
Yıkılmanın eşiğine gelmiş uygarlık...
 
Vaktiyle bu amansız hastalık üzerine çalışmış eski dilbilimci Murat Siyavuş, umutsuzluk içinde annesinin evine sığınmıştır. Acımasız bir devlet kurumunun peşine düştüğünü öğrenince, evden çıkıp hayata karışmak ve salgının dönüştürdüğü dünyayla yüzleşmek zorunda kalır.

Dizi Hakkında:

Uyarlanan dizinin hikayesi de dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği bir dünyada geçecek. Gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul'un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Mert Baykal'ın yönetmenliğini üstlendiği Sıcak Kafa'nın kadrosunda Osman Sonant, Gonca Vuslateri, Hazal Subaşı, Erdem Akakçe, Feriha Eyüboğlu, Tilbe Saran yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER