Disney+'ın Percy Jackson dizisinin kadrosu genişliyor

Disney+'ın Percy Jackson dizisinin kadrosu genişliyor
Disney+'ta ekrana gelmesi için hazırlanan Percy Jackson dizisinin kadrosu genişliyor. 

Percy Jackson and the Olympians adı verilen diziye son olarak Jay Duplass (Industry, Transparent) ve Timothy Omundson (Psych) dahil oldu. Duplass, yer altı dünyasının tanrısı Hades'e; Omudson ise zanaatkarların koruyucusu olan ateş tanrısı Hephaestus'u canlandıracak.

Mayıs 2020'de ilk kez haberi gelen proje, Rick Riordan imzalı roman serisinden uyarlanıyor. Dizide yönetici yapımcı olarak da yer alan Riordan ve Jon Steinberg uyarlamanın senaryosunu kaleme aldı. Disney+'ın Mysterious Benedict Society dizisinde de görev alan James Bobin yönetmenliği, 20th Television ise yapımını üstlendi.

Yarı tanrı olduğunu ve babasının Poseidon olduğunu keşfeden 12 yaşındaki Percy, doğaüstü yeni güçlerini fark ettiği dönemde Zeus, onu şimşeğini çalmakla suçlar. Percy de şimşeği bulmak ve Olympus'a düzenin yeniden gelmesi için Amerika'yı dolaşmak üzere yola çıkar.

Walker Scobell'in başrolünde yer aldığı dizide Aryan Simhadri (Grover), Leah Sava Jeffries (Annabeth), Virginia Kull (Sally Jackson), Glynn Turman (Chiron), Lin-Manuel Miranda (Hermes), Adam Copeland (Ares), Jessica Parker Kennedy (Medusa), Jason Mantzoukas (Dionysus), Megan Mullally (Mrs. Dodds), Timm Sharp (Gabe Ugliano), Dior Goodjohn (Clarisse) ve Charlie Bushnell (Luke) de rol alıyor. İlk tanıtım videosu Eylül ayında geldi.

Percy Jackson serisinin daha önce ilk iki romanı sinemaya uyarlandı ve başrolde Logan Lerman yer aldı. Filmler gişede 425 milyon dolar hasılat elde etti. Seride "The Lightning Thief ", "The Sea of Monsters” ,“The Titan’s Curse”, “The Battle of the Labyrinth,” ve “The Last Olympian” romanları bulunuyor. 2010 yapımı Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief filminde Hades'i Steve Coogan, Hephaestus'u ise Conrad Coates canlandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER