Ferzan Özpetek'in yeni filmi Nuovo Olimpo Netflix'te yayınlanacak

Ferzan Özpetek'in yeni filmi Nuovo Olimpo Netflix'te yayınlanacak
Türk-İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek'in yeni filmi “Nuovo Olimpo” dijitalde izleyiciyle buluşacak. Hikayesi Roma'da geçen filmin Netflix'te yayınlanacağı öğrenildi.

1970'lerin sonunda geçen Nuovo Olimpo, şans eseri tanışan 25 yaşındaki iki erkeği takip ediyor. Birbirine delicesine aşık olan bu iki erkek beklenmedik bir olay sonrası ayrılır. Ancak gelecek 30 yıl boyunca birbirlerini yeniden bulma umudunu kaybetmezler.

Damiano Gavino ve Andrea Di Luigi'nin başrollerini paylaştığı filmde Luisa Ranieri, Greta Scarano, Aurora Giovinazzo, Alvise Rigo ve Giancarlo Commare de rol alıyor. Özpetek'in Netflix'le ilk iş birliği olan yapım, kariyerinin aynı zamanda 14. filmi. Senaryoda kendisine Gianni Romoli eşlik ederken Romoli ve Tilde Corsi yapımcı olarak ekipte yer alıyorlar. Çekimleri Roma'da gerçekleşen filmin 2023'te ekranda olması bekleniyor.

Ferzan Özpetek son olarak kendisine ait Cahil Periler (The Ignorant Angels) filminin diziye uyarlamasını Disney+ için hazırladı. Disney+'ın İtalya yapımı ilk dizisi olan yapım, yakın zaman önce Disney+ Türkiye'de de yayınlandı.  

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER