HBO Max'in Green Lantern dizisi yeniden hazırlanacak

HBO Max'in Green Lantern dizisi yeniden hazırlanacak
HBO Max'in Green Lantern dizisinde başa dönüldü.

2019'un sonundan beri hazırlıkları devam eden dizi Guy Gardner ve Alan Scott karakterlerini merkezine koymuştu. Başrollerde ise Finn Wittrock (Ratched) ve Jeremy Irvine'in (Treadstone) yer alacağı açıklandı. Ancak senaryoları da tamamlanan dizide kreatif değişikliğe gidildi.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre senarist ve showrunner Seth Grahame-Smith projeden ayrıldı. Green Lantern'in dizi versiyonu artık DC'nin ilk siyah süper kahramanlarından John Stewart'a odaklanacak. Dolayısıyla Wittrock ve Irvine'in seçildiği rollerle yola devam etmeleri beklenmiyor.

Yapımcı Greg Berlanti ve Warner Bros. projeyle yola devam ediyor. Berlanti'yle birlikte çalışan Marc Guggenheim da hali hazırda proje ekibinde yer almıyor. Ayrıca habere göre daha önce bütçesinin 120 milyon $ civarına çıkması beklenen dizinin yeni bütçesi öncekine göre çok daha düşük olacak.

Habere göre projenin ilk halinden vazgeçilmesinin önemli bir nedeni bütçesinin yüksekliği. Warner Media'yı satın aldıktan sonra kesinti yapmaya başlayan, birçok projeyi iptal eden ya da vazgeçen şirket, Grahame-Smith'in senaryolarını da vergi indirimi için kullanacak. WBD'nin satın almadan sonraki hedefi 3 milyar $ tasarrruf sağlamaktı ve 2-2.5 milyar $ arası tasarruf sağladığı düşünülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER