DC Studios'un başkanları belli oldu

DC Studios'un başkanları belli oldu
DC evreninin geleceği şekillenmeye devam ediyor.

Film yapımcıları James Gunn ve Peter Safran, DC'nin film, TV ve animasyon çalışmalarının başına getirildi. Böylece DC Films'in yerine kurulan DC Studios'un eş başkanları ve eş CEO'ları oldular. İki isim Warner Bros. Discovery CEO'su David Zaslav'a rapor verecek; Gunn işin kreatif tarafına öncelik verirken Safran ise sektör ve prodüksiyon tarafına odaklanacak. İki ismin de gelecek projelerde yönetmenlik yapmaya devam etmeyi bekleniyor.

Gunn ve Safran, Warner Bros. Pictures'ın başkanları Michael De Luca ve Pamela Abdy'yle birlikte çalışacaklar. Anlaşma şimdilik 4 yıllık ve Gunn, bu süreçte sadece DC ile çalışacak. Yani daha önce de söylendiği gibi, 5 Mayıs 2023'te vizyona girecek Guardians of the Galaxy Vol. 3, Gunn'ın son Marvel projesi olacak.

Joker'in devam filmi ise anlaşmaya dahil değil ve De Luca-Abdy tarafından kontrol edilecek. Matt Reeves'in gelecek projeleri de dahil olmak üzere geri kalanlar ise Gunn ve Safran'ın yönetiminde olacak.

Guardians of the Galaxy serisinde Marvel ile çalışan James Gunn, 2018'de The Suicide Squad filminin başına geldi. Uzantı dizisi Peacemaker'ı hazırladı ve dizi 2. sezon onayını aldı. 10 yıldır Warner Bros. ile çalışan Safran ise Aquaman ve devam filminin yanı sıra Shazam!, Peacemaker ve The Conjuring serilerinde de görev aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER