Netflix'in üye sayısı 223 milyonu geçti

Netflix'in üye sayısı 223 milyonu geçti
Netflix'in üye sayısı yeniden yükselişe geçti.

2022'nin ilk çeyreğinde 200 bin üye kaybederek şaşırtan Netflix, ikinci çeyrekte ise tahminlerin altında kalsa dahi 970 bin üye daha kaybederek 220,67 milyon üyeye gerilemişti. Yeni açıklanan 3. çeyrek raporuna göre üye sayısı 2.41 milyon artarak 223.09 milyona çıktı. Ayrıca 1.09 milyon artış bekleyen Netflix'in beklentilerini de aştı.

Hisse başı kazanç 3.10 $ olurken son çeyrekteki geliri 7.926 milyar $ olarak açıklandı. Beklentiler ise 7.84 milyar $ ve 2.19 $ şeklindeydi, dolayısıyla Netflix yine tahminlerin üstünde seyretmiş oldu. Kasım başında 12 ülkede reklamlı paketi başlatmaya hazırlanan şirketin 4. çeyrekteki üye beklentisi ise 4.5 milyon. Ancak ne kadarının reklamlı pakete üye olmasını bekledikleri konusunda henüz yorum yapmadılar. COO Greg Peters, daha düşük fiyatlı reklamlı üyelik nedeniyle üye başı gelir konusunda nötr-pozitif arasında kalacaklarına inandıklarını belirtti.

Profil transfer özelliğiyle şifre paylaşımını azaltmayı hedefleyen Netflix, ayrıca 4. çeyrek raporuyla birlikte üye beklentisi açıklamayı bırakacaklarını duyurdu. Bunun yerine finansal performansa odaklanılacak ve toplam üye sayısı açıklaması devam edecek. Toplam gelir, operasyon geliri, net gelir gibi kalemlerle ilgili açıklamalar da benzer şekilde devam edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER