48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Kategorisinin Kazananları Belli Oldu!

48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Kategorisinin Kazananları Belli Oldu!
Televizyon ve müzik dünyasında gücünü gösterenlerin yer aldığı, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin en merak edilen kategorilerinden biri de bu sene 7. kez ödül verilecek Yıldızı Parlayanlar! Ödülün sahipleri ise, başarıları, yetenekleri, kariyerlerinde yaşadıkları dönüşüm ve güçlü duruşlarıyla yıl boyunca kendilerinden söz ettiren dört genç yetenek oldu.

Türkiye’nin en prestijli ödül töreni Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin, Hürriyet ve Pantene iş birliği ile bu yıl 48’incisi gerçekleşecek. Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de en merak edilen kategorilerden biri olan Yıldızı Parlayanlar 7. kez sahiplerini bulacak. Ayrıca, bu yıla kadar her sene üç başarılı ve yetenekli isimlerin sahip olduğu Yıldızı Parlayanlar ödülleri ilk kez 48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde 4 isme birden verilecek. Yıl boyunca başarıları ve kariyerlerinde yaşadıkları dönüşüm ile ön plana çıkan yetenekler arasında ilk kez bir erkek isim de yer alacak.

Başarıları, yetenekleri ve duruşlarıyla gelecek vaat eden oyuncular arasından seçilen ‘Yıldızı Parlayanlar’ kategorisinin kazanan isimleri belli oldu. Bu yıl kariyerlerinde yaşadıkları dönüşüm ve yetenekleri göz önüne alınarak değerlendirilen ödülün sahipleri Nilsu Berfin Aktaş, Özgü Kaya, Su Burcu Yazgı Coşkun ve Tarık Emir Tekin oldu.

Yıldızı Parlayanlar Nilsu Berfin Aktaş, Özgü Kaya, Su Burcu Yazgı Coşkun ve Tarık Emir Tekin kimdir?

Nilsu Berfin Aktaş

1998 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nilsu Berfin Aktaş, Yetenek Evi Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Yer aldığı reklam filmleri ve 2018 yılında katıldığı Geleceğin Starı Yarışma Programı ile adını duyuran Aktaş, 2019 yılında Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde Gökçe karakterine hayat verdi ve aynı yıl içerisinde Rastlantı isimli filmde yer aldı. Nilsu Berfin Aktaş daha Ölüm Zamanı, Benim Hayatım, Kalp Yarası gibi projeler ile ekranlarda yer aldı. Son zamanlarda ise adını sıkça duyduğumuz Show TV ekranlarında yayınlanan ve BKM imzası taşıyan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Gizem karakterine hayat vermektedir. Ayrıca Nilsu Berfin Aktaş, tiyatro ve müzikal dünyasının duayen ismi Haldun Dormen’in Broadway esintilerini Türk müzikalleriyle bir araya getirdiği ‘Broadway’den İstanbul’a Müzikaller’ projesinde de yer alacak. Nilsu Berfin Aktaş 48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü ile başarısını taçlandıracak.

Özgü Kaya

1996 yılında İstanbul’da doğan Özgü Kaya, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında oyunculuk eğitimini tamamladı ve ekranlarda karşımıza ilk olarak Adı Efsane dizisindeki Sibel karakteri ile çıktı. Sonrasında sırasıyla Mehmetçik Kut'ül Amare ve Kimse Bilmez isimli yapımlarda yer alan Kaya son olarak Kanal D’de yayınlanan Üç Kız Kardeş isimli dizide Türkan karakterini canlandırmaya devam etmektedir. Özgü Kaya 48.Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü sahiplerinden biri olacak.

Su Burcu Yazgı Çoşkun

2004 yılında İstanbul’da doğan Su Burcu Yazgı Çoşkun oyunculuk hayatına 2012’de 8 yaşındayken başlamıştır. O yılların popüler dizisi Karadayı’da Neşe karakterine hayat veren Su Burcu Yazgı Çoşkun Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde ortaöğretim eğitimini sürdürmektedir. Karadayı dizisinden beri Sen Üzülme, Sana Bir Sır Vereceğim, Kadın, Kara Yazı, Kuzgun, Kırmızı Oda ve Aşk Yeniden gibi önemli yapımlarda yer alan Çoşkun ilk bölümü 2021 yılında yayınlanan ödüllü Kardeşlerim dizisinde Asiye karakterini canlandırmaktadır. 48. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde adaylık almıştır. Su Burcu Yazgı Çoşkun bu yıl 48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü’nü alacak.

Tarık Emir Tekin

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tarık Emir Tekin, Metin Tekin ve Şevval Sam’ın tek oğludur. Dünyanın en prestijli okullarından biri olarak kabul edilen Oxford Üniversitesinde Drama üzerine eğitim alan Tarık Emir burada Mata Hari adlı bir müzikalde oynadı ve daha sonra oyunculuk üzerine olan eğitimine Amerika’da devam etti. Amerika’da birçok ünlü isimden oyunculuk dersi alan Tekin 3 yılın sonunda Türkiye’ye döndü. Seyirciler ile ilk buluşması BluTV’de yayınlanan Çıplak dizisindeki Bulut karakteriyle oldu. 2020 yılında Netflix platformunda yayımlanan Rise of Empire: Ottoman dizisinde yer alan Tarık Emir Tekin, Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz dizisinde oynadığı Selçuk Dağlı karakteri ile büyük ilgi topladı. Tekin, başrolde bir iş adamını canlandıracağı Zengin Kız dizisi ile tekrar sevenlerinin karşısına çıkacak. Eşsiz tarzı ile dikkat çeken Tarık Emir Tekin, 48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde başarısı, yeteneği ve gücüyle Yıldızı Parlayanlar Ödülü'ne sahip olan ilk erkek aday olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER