TRT 2’nin yeni yayın dönemi başlıyor!

TRT 2’nin yeni yayın dönemi başlıyor!
Edebiyattan tarihe, düşünceden mimarlığa, sinemadan iletişime yepyeni yapımlar ve dokunuşlarla geniş bir izleyici kitlesine ulaşan TRT 2’nin yeni yayın dönemi bugün başlıyor.
 
Yayın hayatına 22 Şubat 2019’da yeniden merhaba diyen Türkiye’nin kültür sanat kanalı TRT 2, yeni sezonda mevcut yapımlarının yanı sıra izleyicilere on bir yeni program sunacak.
 
Edebiyatseverlere özel yeni programlar
Dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıları İstanbul’un sokaklarında söyleşiye çağıran “İstanbul’da Bir Gün”, romanlarımızda kurulmuş unutulmaz sofraları yeniden canlandıran ve konuklarla roman üzerine sohbetler yapılan “Edebî Sofralar” ve dilimizin zenginliğini, canlılığını anlatan “Mecaz” programlarıyla yeni sezonda edebiyatseverlere seslenen yapımlar olacak.
 
Sinema ve iletişim bilimine dair içerikler TRT 2’de
Türk sinemasına emek vermiş yapımcı, yönetmen ve senaristlerin kendi sinema öykülerini anlattıkları “Yerli Sinema” programıyla televizyonculuğun ve yapım endüstrisinin temel kavramlarını anlatan “Klaket” programı, sektöre dair değerli bilgiler verecek. İletişim biliminin temel kavramlarını ve gündelik hayatın içindeki iletişimi anlatan “İletişim” programı ise bu disiplinin temel kavramlarına açıklık getirecek. “İletişim Arkeolojisi” programında ise uzman akademisyenler Türk basın tarihini anlatacak.
 
Sanata ve hayata dokunan yeni içerikler TRT 2’de
Mimar Sinan’ın sanatını ve eserlerini anlatan “Koca Sinan” programı, görsel açıdan da etkileyici bir anlatımla izleyiciyi mimarlık tarihinde bir yolculuğa çıkaracak. Tarihi değeri olan obje, eser ve enstrümanları koruyan, kurtaran ve geleceğe taşıyan restoratörleri, ustaları yakından tanıtacak “Özün Yolculuğu” programı, tarih ve güncel arasında bağlar kuracak. Batının düşünce tarihini ve ürettiği kavramsal çerçeveleri sorgulayacak olan “Hayat ve Hakikat” ise, entelektüel tartışmalar ve çıkarımlar vaat ediyor.
 
Geçen sezondan beri Türk müziğine hem akademik birikim hem icra örnekleri açısından geniş bir alan açan TRT 2, yeni sezonda da Türk müziğine dair yeni yapımları ekrana getirecek. “İstanbul’un Müziği” programında, İstanbul merkezli müzik birikimi, bugüne has icra pratikleri ve teknikleri müzik yapma anlayışı içerisinde sunulacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER