Netflix'in reklamlı paketi 1 Kasım'da başlatması bekleniyor

Netflix'in reklamlı paketi 1 Kasım'da başlatması bekleniyor
Netflix, reklamlı paketle ilgili karar değişikliğine gitti.

Şirketin yeni planını 2023'ün ilk aylarında başlatması bekleniyordu. Ancak Variety'nin haberine göre paketin ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya dahil çeşitli ülkelerde 1 Kasım'da başlatılması bekleniyor. Netflix, bu durumda 7,99 dolarlık üyelik ücretiyle kendi reklamlı planını 8 Aralık'ta başlatacak Disney+'ın önüne geçmiş olacak.

Netflix, birkaç hafta önce reklam sağlama konusunda Microsoft ile ortaklığa gittiğini duyurmuştu. Variety'nin haberine göre şimdilerde CPM, yani bin görüntülenme başına alınacak reklam ücretiyle ilgili görüşmeler sürüyor. Netflix'in hedefi 65$ civarı olsa da platformun bu fiyata ulaşamayacağı ve piyasa koşullarına uyum sağlayacağı tahmin ediliyor. Netflix'in bir diğer hedefi ise 2022 bitene kadar 500,000 reklam müşterisine ulaşmak.

Reklamların bir saatlik bölümde yaklaşık 4 dakika civarı sürmesi, paketin ABD için 7-9 $ civarında ücretlendirilmesi bekleniyor. Bir kullanıcıya günlük ne kadar reklam gösterileceğine ya da reklamların içeriğinin nasıl olacağına dair detaylar ise tartışılmaya devam ediyor.

Netflix, 1 Kasım tarihiyle ilgili haberlere yorum yapmayı reddetti. Paketin Türkiye'ye ne zaman ve ne şekilde geleceği ise henüz bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER