Jennifer Connelly, Apple'ın Dark Matter dizisinin kadrosunda

Jennifer Connelly, Apple'ın Dark Matter dizisinin kadrosunda
Jennifer Connely'nin yeni dizi projesi belli oldu. Oyuncu, Apple'ın dijital platformu Apple TV+'ta ekrana gelecek Dark Matter dizisinin kadrosuna katıldı.

Blake Crouch’ın 2016’da yayımlanan bilim kurgu romanından uyarlanacak dizinin kadrosunda Joel Edgerton da bulunuyor. Dizi, hayatının alternatif bir versiyonuna kaçırılan fizikçi, profesör ve aile babası Jason Dessen’i konu alıyor. Connelly ise Jason'ın eşi Daniela'yı canlandıracak. Kitabı dizi için Crouch uyarlıyor ve showrunner olarak görev alıyor. 9 bölümlük sezonun yapımını Sony Pictures Television üstlendi.

Ülkemizde Doğan Kitap tarafından "Karanlık Madde" adıyla basılan kitabın tanıtım metni şöyle:

"Hayatından memnun musun?"

Bu Jason Dessen'ın kaçırılmadan önce duyduğu son şeydi. Uyandığında sedyeye bağlanmıştı, etrafı özel kıyafetler giymiş adamlar tarafından çevriliydi. Hiç tanımadığı biri ona yaklaştı ve gülümseyerek "Yeniden hoş geldin, Jason" dedi. Uyandığı bu dünyada Jason'ın hayatı kendi bildiği hayatı değildi. Karısı kendi karısı değildi. Oğlu hiçbir zaman doğmamıştı. Jason gözünü yeni açtığı dünyada üniversitede sıradan bir fizik profesörü de değildi. Müthiş bir şey icat etmiş meşhur bir dâhiydi.

Şimdi Jason'ın yanıtlaması gereken önemli sorular var: Gözünü açtığı dünya mı hayal, ait olduğunu düşündüğü dünya mı? Ve hatırladığı evi gerçek eviyse ailesine nasıl geri dönecek?

A Beautiful Mind filmiyle Oscar kazanan Connelly'nin kariyerinde Requiem for a Dream, House of Sand and Fog, Blood Diamond ve Top Gun: Maverick gibi yapımlar da bulunuyor. Oyuncu, 4. sezonuyla final yapmaya hazırlanan Snowpiercer dizisinin kadrosunda da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER