ABD'de dijital izleme TV'yi geçti

ABD'de dijital izleme TV'yi geçti
Amerikalılar artık dijital platformlarda TV'ye göre daha fazla zaman geçiriyorlar.

Nielsen'in yayınladığı verilere göre dijital platformlar ilk kez kablolu yayını da geçerek izlemede en büyük payın sahibi oldular. Toplam tüketimin %34.8'i dijital platformların olurken, %34.4'ü kablolu yayının ve %21.6'ı ise ulusal yayının oldu.

Dijital platformlarda en büyük payı %8'le Netflix aldı. Nielsen'in ölçümlerine göre Stranger Things 4. sezon 18 milyar dakika, Virgin River ve The Umbrella Academy'nin son sezonları toplamda yaklaşık 11 milyar dakika izlendi. The Sea Beast ve The Gray Man'in de dahil olduğu Netflix orijinal filmleri ise 5 milyar dakikayla katkıda bulundu.

Netflix'i sırasıyla Youtube, Hulu, Prime Video, Disney+ ve HBO Max takip etti. Dijital kullanım Haziran ayına göre %3.2 yükseldi. Temmuz ayındaki haftalık tüketim 191 milyar dolara ulaştı. Kablolu yayın tüketimi ise %2 düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yıla göre de %8.9 düşüş meydana geldi. Ulusal kanalların izlemesi ise Haziran ayına göre %3.7 düştü.


Kaynak: Nielsen National TV Panel Data & Streaming Video Ratings

Not: Nielsen'in araştırması yalnızca TV'den yapılan izlemeleri karşılaştırırken mobil ve webden yapılan dijital izlemeleri katmıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER