Netflix'in yeni tarihi drama dizisi The Empress 29 Eylül'de başlıyor

Netflix'in yeni tarihi drama dizisi The Empress 29 Eylül'de başlıyor
Netflix'in yeni tarihi drama dizisi The Empress 29 Eylül'de başlıyor.

Almanya yapımı yeni dizinin sezonu 6 bölüm sürecek. Avusturya-Macaristan İmparatoriçesi Elisabeth ile İmparator Franz Joseph'in hikayesi anlatılacak. 44 yılla Avusturya'nın en uzun hüküm süren imparatoriçesi olan Elisabeth, 1889'da çok sevdiği oğlunu trajik bir şekilde kaybetti ve Avusturya-Macaristan birleşmesinin önemli figürlerinden birisi olarak görülüyor. Tarihi drama, Sisi olarak da bilinen Elisabeth'in Viyana sarayına gelişinden sonraki ilk aylara odaklanacak ve Elisabeth ile Franz arasındaki aşka odaklanacak.

Dizide başrolleri Türk asıllı Alman oyuncu Devrim Lingnau ve Philip Froissant paylaşıyor. Kadroda Melika Foroutan (Tribes of Europa), Johannes Nussbaum, Elisa Schlott, Almila Bağrıaçık, Jördis Triebel (Dark), Noëmi Krausz, Runa Greiner ve Hanna Hilsdorf da rol alıyor. Türk asıllı Alman oyuncu Almila Bağrıaçık daha önce Hayat Şarkısı dizisinde Filiz Namlı karakterini canlandırmıştı.

The Empress'de Katharina Eyssen (Holiday Secrets) showrunner ve yazar olarak görev alırken bölümler, Katrin Gebbe (Pelican Blood) ve Florian Cossen (NSU German History X) tarafından yönetildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER