Ödüllü yapımlar GAİN’in film kataloğunda izleyicileri bekliyor!

Ödüllü yapımlar GAİN’in film kataloğunda izleyicileri bekliyor!
Şehirde, otelde, kampta veya yazlıkta… Tek başına, arkadaş grubunla veya en sevdiğinle… Yaz tatilini unutulmaz kılmanın bir yolu da, kendini gerçekten iyi bir filmin etkisine kaptırmaktır. Another Round, The Motorcycle Diaries ve The Diving Bell and Butterfly gibi ses getirmiş ödüllü yapımlar GAİN’in film kataloğunda izleyicileri bekliyor.
 
GAİN, yaz tatilinin en sıcak günlerini unutulmaz kılmak isteyenler için, dünyanın en prestijli festivallerinde yayınlanmış ve alanının zirvesi kabul edilen ödülleri kazanmış filmler sunuyor. Dijital içerik platformu, ses getiren filmleri düzenli olarak içerik arşivine eklemeyi sürdürüyor.
 
Another Round – Körkütük
Dört lise öğretmeni, sıkıcı rutinlerinin dışına çıkmak ve hayatlarında neler olacağını keşfetmek için her gün belli miktarda alkol tükettikleri bir deneye girişir. İlk başlarda deneyden son derece olumlu sonuçlar alsalar da, bir süre sonra bazıları için çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ı ile César ve BAFTA da dahil olmak üzere pek çok prestijli ödüle layık görülen drama ve komedi tarzındaki film izleyicilere özel bir hikâye anlatıyor. Başrollerde, Hannibal, The Hunt ve Doctor Strange gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü oyuncu Mads Mikkelsen’a, Thomas Bo Larsen ve Magnus Millang eşlik ediyor.
 
The Motorcycle Diaries – Motosiklet Günlüğü
Yıllar sonra “Che” Guevara ismiyle devrimci hareketin öncülerinden biri haline gelecek olan genç Ernesto, 23 yaşındayken tıp okulundan arkadaşı Alberto ile Latin Amerika turuna çıkar. 1951’de, motosiklet ile yaptıkları bu seyahat ikilinin, yaşadıkları topraklar ve bu toprakların halklarıyla ilk kez gerçekten tanışmasına, yaşanan acıları ve adaletsizliği görmesine yol açar. Bu uyanış serüveni, önce iki genç adamın kaderini, sonrasında ise bir ulusunkini tamamen değiştirecektir. Che Guevera’yı Gael Garcia Bernal’ın canlandırdığı Motosiklet Günlükleri, 2005 yılında En İyi Film Müziği dalında Oscar’a değer görülmüş ve yine aynı yıl BAFTA’da En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo da dahil olmak üzere 4 ayrı ödül kazanmıştı.
 
The Diving Bell and Butterfly – Kelebek ve Dalgıç
Elle dergisi editörü Jean-Dominique Bauby’nin, gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak kaleme aldığı, ilk kez 1997 yılında basılan ve Türkçeye “Kelebek ve Dalgıç Giysisi” ismiyle çevrilen kitaptan çarpıcı bir uyarlama… Bauby’nin tek gözü hariç tüm bedensel fonksiyonlarını yitirmesinin ardından yaşadıklarını anlatan film, Julian Schnabel’e Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü getirdi. Film Altın Küre, BAFTA ve César Ödülleri’ne de layık görülürken ayrıca 4 Oscar adaylığı aldı. Bazı eleştirmenler tarafından on yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen film, BBC tarafından belirlenen “21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi” listesinde de yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER