Stranger Things'in yaratıcıları Duffer Kardeşler'in Netflix'teki yeni projeleri belli oldu

Stranger Things'in yaratıcıları Duffer Kardeşler'in Netflix'teki yeni projeleri belli oldu
Stranger Things'in yaratıcıları Duffer Kardeşler'in Netflix'teki yeni projeleri belli oldu.

Upside Down Pictures adlı bir yapım şirketi kuran ikili, son olarak Hulu'ya bağlı Blazer'ı yöneten ve Orphan Black, Ozark, The Great ve Shining Girls gibi yapımlarda görev alan Hilary Leavitt'i ise şirketin başına geçirdi. Yeni şirketin programındaki projeler şunlar:
  • Popüler manga ve anime serisi Death Note bir kez daha uyarlanıyor. 2017'de Netflix'te film uyarlaması ekrana gelen Death Note, bu sefer dizi olacak ve hikayesi yeniden ele alınacak.
  • Stranger Things için yeni bir uzantı dizi hazırlanıyor. Duffer Kardeşler'in orijinal fikrine dayanan projenin yapımını 21 Laps ve Upside Down üstleniyor. Kardeşler yakın zaman önce uzantı dizinin bilindik karakterlerden birisi üzerine olmadığını açıkladı.
  • Stranger Things evreninde geçen ve mitolojisini sahiplenen bir sahne oyunu geliyor. Sonia Friedman, Stephen Daldry ve Netflix ortaklığıyla hazırlanacak; Daldry, yönetmenliği de üstlenecek. 21 Laps, yapımcı olarak eşlik edecek.
  • Jeffrey Addiss ve Will Matthews'un (Dark Crystal: Age of Resistance) yaratıcısı olduğu orijinal yapım bir dizi de portföyde yer alıyor.
  • Stephen King ve Peter Straub'un kaleme aldığı, 1984'te piyasaya çıkan ve ülkemizde "Tılsım" adıyla bilinen The Talisman'ın dizi uyarlaması hazırlanacak. Steven Spielberg'in şirketi Amblin Entertainment ve Paramount Television yapımını üstlenecek. Stranger Things'te de görev alan Curtis Gwinn, senaryoyu kaleme alacak.

Duffer Kardeşler, yakında Stranger Things'in 5. ve son sezonunun senaryosunu kaleme almaya başlayacak. Dizinin 2024'te ekranda olması bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER