Sen Ben Lenin, Netflix Türkiye'de yayına girdi!

Sen Ben Lenin, Netflix Türkiye'de yayına girdi!
Yönetmen Tufan Taştan’ın, senaryosunu Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı ilk uzun metraj filmi Sen Ben Lenin Netflix Türkiye'de yayına girdi.

Festival yolculuğunun ardından 26 Kasım'da vizyona da gelen Sen Ben Lenin, Sovyetler Birliği’nden denize atılan ve Düzce’de kıyıya vuran bir Lenin heykelinin gerçek hikayesinden yola çıkıyor.

-Karadeniz’in hırçın dalgalarının getirdiği Lenin heykelinin kasaba meydanına dikilmesinin ardından, Başbakan'ın katılacağı açılış töreni öncesi heykel çalınmıştır. Heykeli bulmak için Ankara’dan özel olarak görevlendirilen polislerin kasabalılara yönelttiği ‘Neredesin Lenin?’ sorusu üstüne gelişen olayların konu alındığı ‘Sen Ben Lenin’in başrollerinde Barış Falay ve Saygın Soysal yer alıyor.

Kadroda Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi birçok isim de rol alıyor.

Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin birlikte üstlendiği, müzikleri Barış Diri’ye ait olan filmin şarkısı Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden bestelendi ve Seyyal Taner tarafından seslendirildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER