Claire Danes ve Dakota Fanning, Rodham'da Hillary Clinton'ı canlandıracak

Claire Danes ve Dakota Fanning, Rodham'da Hillary Clinton'ı canlandıracak
Claire Danes ve Dakota Fanning, Hillary Clinton'ın merkezinde yer aldığı "Rodham" dizisinin kadrosuna katıldı.

Sarah Treem'in (The Affair, In Treatment, House of Cards, How to Make It in America) senaryosunu kaleme aldığı Rodham, Curtis Sittenfeld'in 2020'de piyasaya çıkan romanından uyarlanıyor. Yapımını Littlefield Co. üstleniyor. Variety'nin haberine göre daha önce diziyi gündemine alan dijital platform Hulu, projeden vazgeçti ama 20th Television, başrolleri de belli olan dizi için yeni bir yayıncı aramaya başladı.

Alternatif evrende geçen hikayede Danes ve Fanning, Clinton'ın hayatının farklı dönemlerini canlandıracak. Bill Clinton'la Yale'de okurken sevgili olan ama onunla evlenmeyen Hillary Clinton, Northwestern University'de profesördür ve nihayetinde 2016'da başkanlık için adaylığını koyar. Dizi, Bill Clinton'ın tecavüzle suçlanması, Donald Trump'ın siyasette önemli bir figür haline gelmesi gibi gerçek hayattaki bazı olaylardan da esinlenecek. Ancak farklı versiyonlarıyla anlatacak.

Kızlık soyadı Rodham olan Hillary Clinton, son olarak Monica Lewinsky sezonunu konu alan Impeachment: American Crime Story'de Edie Falco tarafından canlandırıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER