TRT'nin bayram ekranında neler var?

TRT'nin bayram ekranında neler var?
Ramazan Bayramı’nda TRT ekranları yine dopdolu olacak. TRT, televizyon ve radyo kanallarındaki özel yayınlarıyla izleyici ve dinleyicilerine bayram coşkusu yaşatacak.
 
TRT, Ramazan Bayramı için hazırladığı özel yayınları televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak.
 
“Bayram Sevinci” TRT 1’de
Birbirinden değerli konuklar, sımsıcak bayram sohbetleri ve daha fazlası Serdar Tuncer'in sunumuyla “Bayram Sevinci” programında ekrana gelecek. Bayramın ilk sabahı Çamlıca Camii'nde gerçekleşecek olan “Bayram Sevinci”, 2 Mayıs Pazartesi günü saat 08.00’de canlı yayınla TRT 1 ekranlarında olacak. Aynı gün saat 20.00’de ise “Bayram Havası” isimli Türk sineması televizyonda ilk kez TRT 1’de izleyiciyle buluşacak.
 
TRT Filarmoni Orkestrası’ndan Yeşilçam Şarkıları
Şef Burak Tüzün yönetimindeki TRT Filarmoni Orkestrası’nın, sanatçılar Yaprak Sayar, Ezgi Köker ve Teyfik Rodos’a eşlik ettiği konserde, Yeşilçam’ın unutulmaz şarkıları seslendirilecek. “TFO Senfoni Yeşilçam Şarkıları” 2 Mayıs Pazartesi saat 19.30’da TRT 2 ekranlarında olacak.
 
2 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00’da geçmişten bayram görüntülerinin yer aldığı “Tarihin Ruhu” programı yayınlanırken, Burak Tüzün yönetimindeki orkestranın tenor Murat Karahan’a eşlik ettiği “Nazende Şarkılar” konseri ise 3 Mayıs Salı günü saat 19.30’da izleyiciyle buluşacak. 4 Mayıs Çarşamba günü ise saat 19.15’te “Ustaları Anma Celal Güzelses Konseri” TRT 2’de ekranlara gelecek.
 
TRT’de müzik ziyafeti yaşanacak
TRT Müzik, sevilen sanatçılarla ve dillerden düşmeyen şarkılarla bayram sevincini ikiye katlayacak. 2 Mayıs Pazartesi günü saat 20.30’da “Ustadan İstekler”, saat 21.45’te “Züleyha ile Sınırsız Ezgiler”, 3 Mayıs Salı günü saat 21.00’da “Sevgilerimle Muazzez Ersoy” ve 21.30’da “Kalpten Kalbe” programları yeni bölümleriyle TRT Müzik ekranlarında olacak. Usta sanatçı Zafer Albayrak’ın ve Dünya Tekin’in kadim türkülere yeniden hayat verdiği “Dilan”, 4 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00’da canlı yayınla TRT Müzik’te izleyiciyle buluşacak.
 
Bayram boyunca yayınlanacak “Nostalji Konserleri” ve “Arşivden” bayram özel yayınları, TRT Müzik ekranlarından müzikseverlerin evine misafir olacak.
 
TRT Belgesel’de bayram ekranı
TRT Belgesel’in yeni programı “Geleceğe Kalanlar”da, halk arasında Kuşkonmaz Cami olarak bilinen Şemsi Paşa Cami’nin yapılışındaki ilginç ve gizemli hikâye aktarılacak. “Geleceğe Kalanlar”, 2 Mayıs Pazartesi günü saat 22.00’de TRT Belgesel ekranlarında olacak. Bir diğer yeni program “Şehrin Tedarikçileri”nde ise tersane içindeki hayatlar ve tersane çalışanlarının hikâyeleri 4 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da izleyiciyle buluşacak.
 
TRT Belgesel ekranlarında Ramazan Bayramı boyunca tarihten maceraya, yemekten kültüre kadar sevilen pek çok program yeni bölümleriyle izleyicilerin beğenisine sunulacak.
 
TRT Çocuk’tan izleyicilerine bayram hediyesi
TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa’nın ikinci sinema filmi “Rafadan Tayfa Göbeklitepe”, 2 Mayıs Pazartesi günü saat 20.05’te ekrana gelecek. Kamil, Hayri, Akın ve Mert'in mahallelerini kurtarmak için atıldıkları büyük maceranın anlatıldığı, “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası”, 3 Mayıs Salı günü saat 20.05’te, Kaptan Pengu çizgi dizisinin sinema uyarlaması olan “Kaptan Pengu ve Arkadaşları” filmi ise 4 Mayıs Çarşamba günü saat 20.05’te TRT Çocuk’ta olacak.
 
TRT Avaz ve TRT Türk’te bayram nağmeleri
Mehmet Kemiksiz’in sunumuyla tasavvuf musikisinin en seçkin örneklerinin buluştuğu "Enderundan Nağmeler" programı, 2 Mayıs Pazartesi günü saat 22.00’de TRT Avaz’da.
 
TRT Ankara, İstanbul ve İzmir Radyosu sanatçılarının sevilen eserleri seslendirdiği "Bayram Özel" programı, bayram boyunca her akşam saat 22.30’da TRT Türk ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
 
TRT Kürdi ekranlarında bayram coşkusu
TRT Kürdi’de bayram boyunca birbirinden eğlenceli içerikler izleyiciyle buluşacak. Bayramın ilk günü saat 20.15’te “Ramazan Bayramı Özel” programı, 3 Mayıs Salı günü saat 20.15’te “Çepik Ramazan Özel” programı, 3 Mayıs Salı günü saat 22.15’te “Pervari Belgeseli” ve 4 Mayıs Çarşamba günü saat 20.15’te “Tatlım Benim” programı bayram özel yayınıyla ekrana gelecek. “Günaydın” programı ise 2 Mayıs Pazartesi ve 3 Mayıs Salı günleri saat 10.00’da TRT Kürdi’de olacak.
 
TRT Radyoları’ndan birbirinden özel programlar
TRT Radyoları, Ramazan Bayramı süresince özel içerik ve programlarla dinleyicisi ile olacak. TRT Radyo 1’de Ramazan Bayramı’nın dini ve milli anlamdaki önemi, yurdumuzdan bayram gelenekleri ve ülkemizin dört bir yanından bayrama özel yemek ve tatlı örnekleri yer alacak.
 
TRT bölge radyoları da ilgili illerdeki bayram gelenekleri, kutlamaları ve bayram boyunca alınan önlemlerle ilgili bölgesel içerikleri dinleyiciyle paylaşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER