Disney+ için hazırlanan Percy Jackson dizisinin başrolü belli oldu

Disney+ için hazırlanan Percy Jackson dizisinin başrolü belli oldu
Disney+'ta ekrana gelmesi için hazırlanan Percy Jackson and the Olympians dizisinin başrol oyuncusu belli oldu. Netflix'in büyük ilgi gören filmi The Adam Project'le oyunculuğa adım atan Walker Scobell dizinin kadrosuna katıldı.

Mayıs 2020'de ilk kez haberi gelen proje, Rick Riordan imzalı roman serisinden uyarlanıyor. Dizide yönetici yapımcı olarak da yer alan Riordan ve Jon Steinberg uyarlamanın senaryosunu kaleme alıyor. Disney+'ın Mysterious Benedict Society dizisinde de görev alan James Bobin yönetmenlik yapacak, 20th Television ise yapımını üstlendi.

Yarı tanrı olduğunu ve babasının Poseidon olduğunu keşfeden 12 yaşındaki Percy, doğaüstü yeni güçlerini fark ettiği dönemde Zeus, onu şimşeğini çalmakla suçlar. Percy de onu bulmak ve Olympus'a düzenin yeniden gelmesi için Amerika'yı dolaşmak üzere yola çıkar.

Percy Jackson serisinin daha önce ilk iki romanı sinemaya uyarlandı ve başrolde Logan Lerman yer aldı. Filmler gişede 425 milyon dolar hasılat elde etti. Seride "The Lightning Thief ","The Sea of Monsters,” “The Titan’s Curse,” “The Battle of the Labyrinth,” ve “The Last Olympian”  romanları bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER