Dönem draması sevenler için Hotel Portofino ve Atlantic Crossing, GAİN’de!

Dönem draması sevenler için Hotel Portofino ve Atlantic Crossing, GAİN’de!
20’nci yüzyılın ilk yarısında, faşist yönetimlerin gölgesinde geçen, Avrupa’dan Amerika’ya uzanan hikayeler… Yayınlandıkları ülkelerde yüksek reytingleriyle dikkat çeken ve eleştirmenlerden son derece olumlu yorumlar alan iki yabancı dizi “Hotel Portofino” ve “Atlantic Crossing”, şimdi GAİN’de izlenebilir.
 
GAİN, güçlü yabancı dizi kataloğuna ses getiren iki yapım daha ekledi. Benito Mussolini faşizminin yükselişte olduğu 1920'lerde, İtalyan Rivierası’nın muhteşem fonunda geçen Hotel Portofino, bir kadının zengin seyyahlar için gerçek bir İngiliz oteli kurma hikayesini anlatıyor. Otelin sahibi Bella Ainswort, memnun etmesi zor konukların yanı sıra, avare kocasıyla ve kendisine şantaj yapan faşist politikacılarla da uğraşmak zorunda kalıyor. Usta oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bu çarpıcı dönem draması, Simon & Schuster başta olmak üzere, Avrupa’nın prestijli yayınevleri tarafından kitap olarak da basıldı. 
 
Atlantic Crossing ise izleyiciyi İkinci Dünya Savaşı yıllarına götürüyor. 1940’ta Norveç Nazi Almanyası tarafından işgal edildiğinde, Veliaht Prenses Märtha ve çocukları, siyasi mülteciler olarak Beyaz Saray'a sığınır. Prensesin, Nazi zulmüne ve Avrupa’daki trajediye yönelik anlattıkları, Washington'ın savaşa girme kararında etkili olur. Ancak Märtha ülkesi adına mücadele verirken, bir yandan da evliliğini riske atacak ve birçok düşman edinecektir.
 
Tarihin karanlık günlerinde geçen drama dizileri “Hotel Portofino” ve “Atlantic Crossing” 8 Nisan itibarıyla GAİN’de izlenebilir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER