Netflix’ten açıklama: “Türkiye’deki fiyatlarımızı güncelliyoruz”

Netflix’ten açıklama: “Türkiye’deki fiyatlarımızı güncelliyoruz”
Bir yılı aşkın süredir Türkiye’deki üyelik ücretlerini değiştirmeyen Netflix, bugünden itibaren aylık 37,99 TL’den başlayan seçeneklerle yoluna devam edecek. Eğlence servisi Netflix, Türkiye’deki üyelik ücretlerini güncelleme kararı aldı. Yeni ücretler Temel Plan için aylık 37,99 TL, Standart Plan için 57,99 TL, Özel Plan için 77,99 TL olacak. Ücretlendirme yeni üyeler için 5 Nisan’da devreye girerken, mevcut üyeler için bir sonraki fatura tarihinden itibaren uygulanacak.
 
Konuyla ilgili Ranini.tv’ye konuşan Netflix sözcüsü şöyle dedi: “Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye'deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.”

ERŞAN KUNERİ, TERİM VE STRANGER THINGS YOLDA
2021 yılında İstanbul’da bir ofis açan ve Türkiye’deki içerik yatırımlarını artıran eğlence servisi, 2022 yılı içerisinde çok sayıda iddialı dizi ve film yayınlayacak. İzleyicilerle buluşmayı bekleyen yerli yapımlar arasında Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Yakamoz S-245, Cem Yılmaz’ın dizisi Erşan Kuneri, Kuş Uçuşu, Aşkın Kıyameti, Cici ve Terim belgeseli başta olmak üzere pek çok farklı türden yapım yer alıyor. Stranger Things s4, The Gray Man, The Sandman, The Crown s5, 1899 ve Knives Out ise Netflix’in 2022’deki iddialı yabancı yapımları arasında.
 
Netflix Türkiye yetkilileri, geçtiğimiz aylarda yaptıkları açıklamalarda 2018’den bu yana diziler özelinde Türkiye’de yaptıkları yatırımın 583 milyon TL'yi aşan bir ekonomik etki yarattığını ve 3300’den fazla kişiye istihdam sağladığını duyurmuştu. Türk yapımlarını 190 ülkeye sunduklarına dikkat çeken yetkililer, bu sayede Türkiye’ye yönelik turistik ilginin de ciddi ölçüde arttığını vurgulamıştı.


 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER