National Geographic NOW, Nisan ayında da dopdolu!

National Geographic NOW, Nisan ayında da dopdolu!
National Geographic NOW, ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, birbirinden kaliteli yapımları ve ses getiren lokal içerikleri izleyicilerle buluşturmaya Nisan ayında da devam ediyor.

Nisan ayında National Geographic NOW, “Hayatta Kalma Taktikleri” başlığı altında yer alan farklı yapımlar ile dünyanın farklı noktalarındaki insan topluluklarının hayatta kalabilmek için yaratıcılıklarını ve doğaya olan tutkularını birleştirerek birbirinden çetin tabiat şartlarına nasıl ayak uydurduklarını ekranlarınıza taşıyor.

Hazen Audel ile Kabile Yaşamı

Hayatta kalma uzmanı Hazen Audel’in yalnızca geleneksel hayatta kalma yöntemlerini kullanarak, keşfedilmemiş 500 mil’lik Amazon ormanı boyunca hayatının en zorlu mücadelesini üstlenişini izleyeceksiniz. Tehlikeli yolculuklarında dünyanın en sıra dışı köşelerine giden Audel, başarıya ulaşmak için binlerce yıl boyunca doğayla mücadele eden kabile hayatı yaşamış eski insanların tekniklerini kullanıyor.

Alaska’da Yeni Hayat

Günümüzün sunduğu kolaylıkları ve konforu arkalarında bırakıp, hayatı kendi kurallarına göre yaşamak için alışkanlıklarını terk eden yeni neslin, Alaska'daki hayatta kalma mücadelesini konu alan belgesel “Alaska’da Yeni Hayat” ile, yaşamanın her gün yeni bir macera demek olduğu zorlu iklim koşullarının arkasındaki hayatları keşfedeceksiniz.

Kanunsuz Ada

Alaska'daki Prince of Wales Adası'nın kuzeybatı köşesine sıkışmış uzak bir yerleşim yeri olan Port Protection'ın, sayısı 100’ü geçmeyen sakinlerinin, kış bastırırken vahşi doğanın ortasında topluluğu kurtarmak adına çok geç olmadan yiyecek bulmak, ev inşa etmek ve bozulan altyapıları onarmak için dayanışma içinde birlikte çalışma hikayelerini ele alan “Kanunsuz Ada”, size gizli kalmış yaşamların kapılarını açacak.

National Geographic NOW ile National Geographic’in zengin içerik arşivine BeIN Connect ve KabloTV platformları üzerinden erişebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER