Amazon Prime'dan God of War dizisi geliyor!

Amazon Prime'dan God of War dizisi geliyor!
Playstation ünlü oyunu God of War da dizi oluyor.

Variety'nin haberine göre Amazon Prime Video, antik mitoloji temalı oyuna dayanan yeni bir dizi için hazırlıklara başladı. Oyuncularla çekilecek dizi projesini Amazon için The Expanse'i de hazırlayan Mark Fergus ve Hawk Ostby hazırlayacak. Onlara yine Amazon Prime uyarlaması The Wheel of Time'da görev alan Rafe Judkins eşlik edecek. Amazon Studios, Sony Pictures Television ve PlayStation Productions'ın ise dizinin yapımını üstlenmesi bekleniyor.

2005'te Playstation 2'de oyun severlerin karşısına çıkan God of War'un şimdiye kadar 7 oyunu çıktı ve hazırlıkları devam eden 8. oyunun 2022 içinde çıkması bekleniyor. Son oyunu 2018'de çıkan God of War, Olimpos tanrılarınca kandırılan ve  bu nedenle kendi ailesini öldüren eski Spartalı savaşçı Kratos’un Yunan Savaş Tanrısı Ares’ten intikam alma yolculuğuna odaklanıyor. 2018'deki oyunla birlikte tanrıların gölgesinden kurtulan Kratos, oğlu Atreus ile birlikte İskandinav topraklarında beklenmedik tehlikelere atılıyor ve kişisel bir görevi gerçekleştirmek uğruna savaşıyor.

God of War, son dönemde sayısı gittikçe artan oyun uyarlamalarının en yenisi oldu. Westworld'ü hazırlayan Jonathan Nolan ve Lisa Joy, Fallout oyun serisini yine Amazon Prime için uyarlıyor ve başrolde Walton Goggins yer alacak. Electronic Arts’ın bilim kurgu video oyunu serisi Mass Effect'ten uyarlama yeni bir dizi de benzer şekilde Amazon Prime'ın göndeminde.

XBox'ın oyun serisi Halo'dan uyarlanan yeni dizi 24 Mart'ta Paramount+'ta yayınlanacak. Resident Evil serisinden uyarlanacak bir dizinin Netflix'te yayınlanacağı daha önce açıklanmıştı. Netflix, Ekim 2020'de Assassin’s Creed uyarlaması bir dizi hazırlanacağını da duyurdu. Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in başrollerini paylaştığı The Last of Us uyarlaması ise 2023 içinde HBO'da olacak. Ayrıca dijital platformlardan Peacock'ta SPT/PlayStation oyunu Twisted Metal‘ın dizi uyarlaması ekrana gelecek ve başrolde Anthony Mackie yer alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER