Westworld’ün yaratıcıları Fallout oyun serisini Amazon için dizi olarak uyarlıyor

Westworld’ün yaratıcıları Fallout oyun serisini Amazon için dizi olarak uyarlıyor
Oyun uyarlaması yeni dizilerin arasına Fallout da katılıyor.

Westword’un yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, oyun serisini Amazon Prime için uyarlayacaklar. Live-action olarak hazırlanacak olan uyarlama gerçek oyuncular eşliğinde çekilecek. Oyun serisinin yapımcıları Bethesda Game Studios (Todd Howard) ve Bethesda Softworks (James Altman), Joy ve Nolan’ın yapım şirketi Kilter Films ile Amazon Studios, dizinin yapımcılarıolarak yer alıyorlar.

2161 yılında geçen oyun, 1950’de yaşayan birinin hayal gücünden çıkmışa benzemesiyle ve dönemin bilim kurgu öykülerinden esinlenmesiyle öne çıkmakta. 23 Ekim 2077’de yapılan ve yalnızca iki saat süren “Büyük Savaş” tan sonra dünya karanlık bir çağa girer. Savaşın en önemli sebebi dünyanın kaynakların gittikçe tükenmesi ve hızla azalan kaynaklardan daha fazla pay almak isteyen ülkelerin bunun için birbirleri ile çatışmaya başlamalarıdır. 

Oyun, Güney Kaliforniya'daki yeraltı sığınaklarından biri olan Vault 13’te başlamaktadır. Vault 13’de Water Chip adı (Su Çipi) verilen ve Vault’un su ihtiyacını gidermesini sağlayan parça bozulunca yeryüzüne yedek parça bulmak için biri gönderilir. Su sorunu için üstlenilen görevlerin yanı sıra insanlığı tehdit eden mutant sorunuyla ilgilenmek üzere de çeşitli görevler yer alıyor. Oyundaki önemli gayelerden birisi 500 gün dolmadan mutantların lideri Richard Grey’i öldürmek ve Grey’in insanları mutantlara çevirmek üzere tasarladığı Zorunlu Evrim Virüsü’nün depolandığı tesisleri imha etmek.

Joy ve Nolan, geçtiğimiz yıl Amazon ile beş senelik ve dokuz haneli bir içerik anlaşması imzalamıştı. Kasım 2019'da The Peripheral'a onay verdiğini duyuran Amazon, böylece çiftten gelen ikinci diziye de yeşil ışık yaktı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER