Arsene Wenger: Invincible belgeseli discovery+ ayrıcalığıyla BluTV’de!

Arsene Wenger: Invincible belgeseli discovery+ ayrıcalığıyla BluTV’de!
Tüm zamanların en büyük teknik direktörlerinden biri olan Arsene Wenger’in çok çarpıcı ve bir o kadar da kusursuz portresini anlatan Arsene Wenger: Invincible belgeseli, discovery+ ayrıcalığıyla BluTV’de izleyicilerle buluşuyor. 
 
1996'da Premier Lig kulübü Arsenal'i yönetmek için Londra'ya geldiğinde Fransız direktör Arsene Wenger’i gazete manşetlerinde ilk karşılayan haber “Arsene Kim?” olmuştu. Bu şoke eden atamanın ardından medyada kendisine karşı ciddi bir şüphe, eleştiri ve hatta yabancı düşmanlığına varan söylemler oluşmuştu. 
 
Dahi, ileri görüşlü ve saplantılı bir direktör olan Wenger'in başarısı sadece Arsenal'i değil, beraberinde İngiliz futbolunu ve hatta dünya futbolunu da dönüştürdü. 22 yıl boyunca birçok başarıya imza atan “Le Professeur” lakaplı Wenger; vizyonu, değerleri ve işine bağlılığıyla dünya futboluna sahanın çok ötesine uzanan bir sportif ve kültürel miras bıraktı.
 
Gabriel Clarke ve Christian Jeanpierre’in yönetmenliğindeki belgesel, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerle esrarengiz bir figür olan Wenger’in perdesini aralıyor. Çekimleri İngiltere, Fransa ve Wenger'in memleketi Duttlenheim köyünde gerçekleşen belgeselde Wenger, hikayesini ilk kez kendi sözleriyle anlatıyor.
 
Arsene Wenger’in çok çarpıcı ve bir o kadar da kusursuz portresini anlatan Arsene Wenger: Invincible belgeseli, discovery+ ayrıcalığıyla BluTV’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER