Netflix'in Marvel dizileri 1 Mart'ta platformdan ayrılıyor

Netflix'in Marvel dizileri 1 Mart'ta platformdan ayrılıyor
Netflix'in Marvel dizilerine veda vakti.

Platformda yer alan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders ve The Punisher dizileri 1 Mart itibarıyla platformdan ayrılıyor. Netflix, şimdiden dizilerin bölümlerine buna yönelik uyarıyı koydu. Herhangi bir dizinin herhangi bir bölümü izlenmeye başlandığında ekranın solunda dizinin kalkacağı bilgisi yer alıyor.

Dizilerin haklarının Disney'e geri döneceği düşünülse de şirketin bu 6 diziyi herhangi bir platforma ekleyip eklemeyeceği şimdilik belirsiz.Netflix'in Marvel serisi 2015'te Daredevil ile başladı ve dizi, Kasım 2018'de 3. sezonuyla final yaptı. Disney+'ın kurulma sürecinde Disney'le anlaşması biten ve seriye mesafe koyan Netflix, devam eden dönemde serideki dizileri sırasıyla bitirmeye başladı. Şubat 2019'daki iptal kararının ardından Haziran 2019'da yayına giren Jessica Jones 3. sezondan sonra evrendeki diziler sona ermiş oldu.

Netflix'in anlaşması gereği karakterler iptallerin ardından iki yıl boyunca Netflix dışı projelerde yer alamadılar. Geçtiğimiz aralık ayında Charlie Cox, Matt Murdock'u Spider-Man: No Way From Home filminde canlandırdı. Vincent D’Onofrio ise aynı dönemde Hawkeye dizisinde Wilson Fisk karakteriyle ekrana geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER