Happy Valley'in uyarlaması Son Nefesime Kadar'ın ilk tanıtımı yayınlandı!

Happy Valley'in uyarlaması Son Nefesime Kadar'ın ilk tanıtımı yayınlandı!
BBC Studios, Sally Wainwright imzalı BAFTA ödüllü Happy Valley dizisinin Türkiye'ye lisanslandığını resmen duyurdu.

Uluslararası izleyici için ilk kez uyarlanacak dramanın yapımını Pastel Film üstleniyor. "Son Nefesime Kadar" adlı dizi yakında FOX Türkiye'de ekrana gelecek. Nurgül Yeşilçay, Emre Kınay ve Ertan Saban’ın başrollerini paylaştığı dizide; Begüm Birgören, Rojda Demirer gibi başarılı isimlerin yanı sıra genç isimler İpek Filiz Yazıcı, Emre Bey ve Baran Bölükbaşı da rol alıyor. Birçok başarılı formatın daha önce de yerel uyarlama çalışmalarını yapan Hatice Meryem'in uyarladığı “Son Nefesime Kadar” dizisinin yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül üstlenirken, yönetmen koltuğuna Deniz Çelebi Dikilitaş oturuyor.

3. ve son sezonunun çekimlerine devam eden Happy Valley, kızının ölümünden sorumlu adam hapisten salıverilince dünyası alt üst olan, küçük bir kasabada görevli polis subayı Catherine Cawood'un hikayesini konu alıyor. Yerli uyarlamada ana karakterin ismi Mihri olacak.Pastel Film'in CEO'su Efe İrvül, konuyla ilgili "Happy Valley'i ilk izlediğimizde hikayesinden ve güçlü karakterlerinden çok etkilendik. Konseptin ne kadar evrensel olduğunu ve Türk izleyiciyi derinden nasıl yakalayabileceğini fark ettik. Bu hikayeyi eve getirebilmek için hemen harekete geçtik. Yetenekli bir kadromuz ve çalışkan bir ekibimiz var. Son Nefesime Kadar'ın Türkiye'de çok başarılı olacağına inanıyoruz," yorumunda bulundu.

BBC Studios'un global format satışlarından sorumlu başkan yardımcısı André Renaud ise "Hali hazırda piyasada olan formatlarımız - Doctor Foster, The Split ve Mistresses'taki kadın karakterlerin Türk izleyicilerden aldığı harika tepkinin farkındayız. Catherine Cawood çok derinlere inen keskin bir karakter ve Nurgül Yeşilçay'ın bu karakterin hakkını vereceğine güveniyorum," dedi.

“Son Nefesime Kadar” çok yakında FOX’ta.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER