Netflix'in yeni korku draması Archive 81, 14 Ocak'ta başlıyor

Netflix'in yeni korku draması Archive 81, 14 Ocak'ta başlıyor
Netflix'in 14 Ocak'ta başlayacak olan yeni korku draması Archive 81'ın tanıtım videosu yayınlandı.

Aynı isimli podcastten uyarlanan dizinin sezonu 8 bölümden oluşuyor. 2018'de başlayıp üç sezon süren Archive 81, korku, şehirler ve bilinçaltı hakkında kurgu bir podcast. Podcast serisini hazırlayan Daniel Powell ve Marc Sollinger, dizide yapımcı olarak yer alıyor. Seride karanlık ve duygusal bir romantizm korkuyla bir araya geliyor.

Dizinin başrollerinde Mamoudou Athie ve Dina Shihabi yer alırken onlara Martin Donovan, Matt McGorry, Julia Chan, Evan Jonigkeit ve Ariana Neal eşlik ediyor. Athie, 90’ların başından kalma hasarlı video kaset koleksiyonunu restore eden arşivci Dan Turner’ı canlandıracak. Turner, kendisini tehlikeli bir tarikatı araştıran belgesel film yapımcısı Melody Pendras’ın (Shihabi) çalışmalarını restore ederken bulur. Melody’nin hikayesinin içine çekilen Dan, onu 25 yıl önceki korkunç sonundan kurtarabileceğine ikna olur.

Rebecca Sonnenshine, dizide senarist ve showrunner olarak görev aldı. James Wan ve Michael Clear'ın yapım şirketi Atomic Monster Productions ise yapımını üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER