Netflix, İngiltere'de 5 yeni dizi duyurdu

Netflix, İngiltere'de 5 yeni dizi duyurdu
İngiltere'deki yatırımlarını devam ettiren Netflix, 5 yeni dizi duyurdu. Yeni diziler 2022 içinde çekimlere başlayacak.

Supacell
Müzisyen/senarist Rapman'in (Blue Story) senaryosunu kaleme aldığı 6 bölümlük bilim kurgu dizisinde Güney Londra'da yaşayan sıradan insanlar beklenmedik şekilde süper güçler kazanırlar. Aralarındaki tek bağlantı ise hepsinin siyahi olmasıdır. Günlük hayatlarına devam ederlerken sevdiği birini kurtarmak isteyen bir adam onları bir araya getirir. Ancak onların güçlerinin peşinde olan kötü niyetli insanlar da vardır.

One Day
2011'de Anne Hathaway'in başrolünde olduğu bir film uyarlaması da çekilen David Nicholls imzalı kitaptan uyarlanacak. Emma Morley ve Dexter Mayhew, 1988'de üniversitede tanıştıklarından beri her yıl aynı gün buluşarak arayı kapatırlar. Eğlenceyi ve kalp kırıklığını birlikte deneyimlemekte, bir araya gelip ayrılmakta ve nasıl değişip geliştiklerini takip etmektedirler. Yapımını Drama Republic, Universal International Studios ve Focus Features üstlendi.

Eric
Senaryoyu Abi Morgan (The Iron Lady) kaleme aldı, yapımını Sister (Chernobyl) ve Little Chick üstlendi. 1980'li yıllarda Amerika'nın ünlü bir çocuk şovunda kuklacı olarak yer alan Vincent'in oğlu Edgar kaybolduğunda Vincent, teselliyi Edgar'ın yatağının altındaki canavar Eric'te bulur. Edgar'a ne olduğunu bulmak isteyen Vincent, bu yüzden NYPD'deki yozlaşmışlığın üstüne gitmek zorunda kalır ve gerçek canavarların çok daha yakınında olduğunu fark eder. 1980'lerdeki AIDS krizini de içine alan hikayede NYPD içindeki yozlaşmayı açığa çıkarmakla görevlendirilen Dedektif Ledroit'in yolu ise Edgar'la kesişir.

Kaos
Zeus'un alın kırışığı vardır. Bunun dünyanın sonunun olabileceğinden endişelenmektedir...ve olabilir de. Çünkü dünyada birbirleriyle olan bağlarından habersiz durumdaki 6 insan antik bir kehanetin önemli parçaları olduklarını keşfederler. İnsanlar tanrılarla ilgili gerçeği ve onların insanlara yaptıklarını öğrenecek midir? Peki öğrenirlerse onları durdurabilecekler midir? Charlie Covell (The End of the F***ing World) 8 bölümlük sezonu hazırlayacak, Sister ise yapımını üstlenecek.

The Fuck It Bucket 
Anoreksiyadan mustarip olan Mia Polanco, uzun bir savaşın ardından hastaneden taburcu olur ve bıraktığı kaotik dünyaya geri döner. Öğrenir ki arkadaşları bu zamanı onun haberinin olmadığı deneyimleri kazanarak geçirmiştir. Çocukluğunun hızla geçtiğinin farkına varan Mia, bir yapılacaklar listesi hazırlamanın yakalamak için tek yol olduğuna karar verir. Sezon 8 bölüm sürecek. Left Bank Pictures yapımını, Ripley Parker ise senaryoyu kaleme alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER