Alparslan: Büyük Selçuklu'nun uluslararası dağıtımını MISTCO üstlendi

Alparslan: Büyük Selçuklu'nun uluslararası dağıtımını MISTCO üstlendi
TRT'nin bu sezonki yeni dizilerinden Alparslan: Büyük Selçuklu'nun uluslararası dağıtımını kanalın pek çok dizisini de temsil eden MISTCO üstlendi.

Şirketin genel müdürü Ayşegül Tüzün, konuyla ilgili "Uyanış: Büyük Selçuklu'nun geçtiğimiz yıl harika bir performansı vardı ve Alparslan bu dizinin spin-offu. Türkiye için bir yenilik. Genelde hikayede sonrasında neler olduğunu görürüz ama burada öncesinde olanları izleyeceğiz. Türklere kapıları açan Sultan Alparslan'ın hikayesi. 

Projeyle ilgili çok heyecanlıyız. Yalnızca Alparslan'ın hikayesini ekranda görme fırsatından değil, ayrıca Barış Arduç ve Fahriye Evcen'i de ekranda birlikte göreceğiz. Tarihi anlatım bir yana aşk da dizinin önemli bir parçası olacak ve uzun bir aradan sonra ekrana dönen Fahriye Evcen başrolde yer alacak. Halkın ve uluslararası ortaklarımızın da bu çifti ekranda göreceği için bizim gibi heyecanlı olduklarını düşünüyorum. Dizi için beklentilerimiz yüksek ve dünya genelinden büyük ilgi görüyor," sözlerine yer verdi.

Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecinin anlatıldığı dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk üstleniyor, yönetmen koltuğunda ise Sedat İnci oturuyor. Dizide Arduç ve Evcen’e Mehmet Özgür, Sarp Levendoğlu, Sinan Tuzcu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Yurdaer Okur, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan ve Onur Ayçelik eşlik ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER