Kanal D Drama, Latin Amerika'da büyümeye devam ediyor

Kanal D Drama, Latin Amerika'da büyümeye devam ediyor
Türk dizilerine yönelik İspanyolca yayın yapan Kanal D Drama, Latin Amerika'da büyümeye devam ediyor.

Arjantin, ABD, Bolivya, Şili, Ekvador, İspanya, Peru, Panama, Fransa, Arnavutluk, Kosova, Dominik Cumuriyeti ve Uruguay'ın da aralarında olduğu pek çok ülkede yayında olan kanalın dijitalde de hizmet vereceğinin haberini Eylül ayında vermiştik. Variety ise Kanal D Drama ile Roku platformu arasında yeni bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Dijital medya oynatım servislerinden Amazon Fire TV'nin bünyesinde yer alan, Samsung Smart TV'yle de anlaşması bulunan Kanal D Drama, yakında hizmet verdiği bölgedeki ülkelerde Roku'ya da eklenecek.

Dünya genelinde "Dizi" adıyla bilinmeye devam eden Türk yapımları ABD'de Univision'ın kardeş kanalı UniMas'ta ekrana geliyor ve kanal, Univision'ın açıklamasına göre ülkenin dil fark etmeksizin en hızlı büyüyen lineer kanalı oldu. Şili'de Mega TV'nin, Arjantin'de ise Telefe'nin Türk dizileriyle önemli bir başarıya imza attığına yer veren habere göre Movistar HD bünyesinde hizmet veren Kanal D Drama, Peru'da bir milyon üyeyi geçti.

2018'de açılan kanalın bünyesinde 4000 saatten fazla Türk dizisi içeriğini bulunuyor. ABD'de ve Latin Amerika'da Canal Plus Group'a bağlı Thema America şirketi tarafından yönetiliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER