Alparslan: Büyük Selçuklu bu akşam savaş sahnesi ile geceye damga vuracak!

Alparslan: Büyük Selçuklu bu akşam savaş sahnesi ile geceye damga vuracak!
TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan ve büyük beğeni toplayan “Alparslan: Büyük Selçuklu” dizisinin bu akşam yayınlanacak olan 2. bölümüne 13 günde çekilen ihtişamlı savaş sahnesi damga vuracak.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ilk bölümüyle büyük beğeni toplayarak, izleyicilerin gönlünde taht kuran “Alparslan: Büyük Selçuklu” dizisi ilk bölümüyle izleyicilerin büyük övgülerini topladı. Başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen’i bir araya getiren dizi, Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini konu alan hikayesi ve güçlü prodüksiyonuyla ilgiyle izleniyor.

Bu akşam 2. bölümü yayınlanacak olan dizideki savaş sahnesi için büyük bir çalışma yapıldı. Toplam 13 günde çekilen sahnede yaklaşık 1500 yardımcı oyuncu, 60 kişilik Stunt ekibi ve 100 at yer aldı. 1000 adet kılıç, 250 adet mızrak ve 300 adet kalkan bu sahne için özel olarak hazırlandı.

Dizide yer alan oyuncuların at ve aksiyon sahneleri için eğitimleri 3 ay öncesinden başladı. Yardımcı oyuncular ise 2 hafta boyunca özel savaş eğitimi aldı. Büyük ilgiyle izlenen dizide Arduç ve Evcen’e Mehmet Özgür, Yurdaer Okur, Sarp Levendoğlu, Sinan Tuzcu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan ve Onur Ayçelik gibi başarılı isimler eşlik ediyor. Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk üstlenirken; yönetmen koltuğuna Sedat İnci oturuyor.

“Alparslan: Büyük Selçuklu”nun merakla beklenen savaş sahnesinin yer aldığı 2. bölümü bu akşam saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER