Disney+'ın büyüme hızı yavaşladı

Disney+'ın büyüme hızı yavaşladı
Disney'in dijital platformu Disney+'ın büyüme hızı yavaşladı.

Disney'in açıkladığı son çeyrek raporuna göre platformun üye sayısı 2 Ekim itibarıyla 118.1 milyona çıktı ve sadece 2.1 milyon arttı. Geçtiğimiz çeyrekte bünyesine 12 milyondan fazla üye katan Disney+, böylece 126.2 milyonluk beklentinin altında kaldı. Böylece CEO Bob Chapek'in Eylül ayında yaptığı açıklamada olduğu gibi artış sayısı tek haneli sayılarda kaldı ve büyüme hızı ilk kez bu kadar yavaşladı. 

Ancak Disney+ 2024'ün sonuna kadar ulaşmaya hedeflediği üye sayısı 230-260 milyonun yarısını ilk iki yılında toplamış da oldu. 12 Kasım 2019'da yayın hayatına başlayan platform, hali hazırda Netflix'in en büyük yeni rakibi olarak yayın hayatına devam ediyor. Just Watch'un araştırmasına göre hizmet verdiği 64 marketin 58'inde en hızlı büyüyen dijital platform olarak öne çıkıyor.

Disney'e bağlı dijital platformlardan ESPN+ 17.1 milyon üyeyle piyasa beklentilerini aşarken Hulu ise on-demand ve canlı TV paketiyle birlikte 43.8 milyon üyeye ulaşarak her ne kadar üye sayısını artırsa da beklentilerin gerisinde kaldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER