Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi TRT 1’de ekran yolcuğuna başlıyor!

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi TRT 1’de ekran yolcuğuna başlıyor!
Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerinde bir araya geldiği, Alparslan: Büyük Selçuklu ilk bölümüyle bu akşam TRT 1’de ekran yolcuğuna başlıyor.

TRT 1’in yeni sezondaki en iddialı dizilerinden biri olacak olan Alparslan: Büyük Selçuklu’da Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih süreci anlatılacak.                    

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Alparslan’ı Barış Arduç, Akça Hatun’u Fahriye Evcen canlandırırken, Sarp Levendoğlu; Romen Diyojen, Gizem Karaca ise Evdokya karakterleri ile karşımıza çıkacak.

Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk’un üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Sedat İnci oturuyor. “Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda usta oyuncular Mehmet Özgür, Sarp Levendoğlu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Yurdaer Okur, Erdinç Gülener, Mim Kemal Öke, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal, Toprak Sergen, Ogeday Girişken, Metehan Şahiner, Esra Kızıldoğan, Onur Ayçelik rol alıyor.

Dekorlar Gerçeğinin Aynısı Olarak Hazırlandı.

Alparslan’ın fetih serüveninin anlatılacağı dizide yer alan Ani Şehri Vaspurakan Bölgesi’nin, Gazne Devleti’nin ve Büst Şehri’nin dekorları, dizi için gerçeğinin bire bir aynısı olarak hazırlandı. Doğu’nun ve Batı’nın Sultanı, Fethin Babası, Sultan Alparslan’ın yolculuğu 8 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

“Alparslan: Büyük Selçuklu” ilk bölümüyle 8 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER