BluTV, disiplinlerarası bir seri olan Podacto Stüdyo’yu arşivine ekliyor!

BluTV, disiplinlerarası bir seri olan Podacto Stüdyo’yu arşivine ekliyor!
BluTV, yepyeni disiplinlerarası bir seri olan ‘Podacto Stüdyo’yu arşivine ekliyor. Türkiye tiyatrosunun en başarılı kalemlerinden çıkan metinlerin, başarılı tiyatro oyuncuları tarafından seslendirilmesiyle izleyenlerin hem ses teknolojisinin hem de tiyatronun iç dünyasına yolculuğa çıkacağı disiplinlerarası bir deneyim olan ‘Podacto Stüdyo’, 3 Kasım’da BluTV’de. 
 
“Kulak tiyatrosu” türünde birbirinden farklı eserleri tiyatroseverlerle buluşturan Podacto’nun, BluTV ile iş birliğinde sunduğu ‘Podacto Stüdyo’sesin görselleştiği disiplinlerarası bir yaratım sürecinin kapılarını aralıyor. Dünyada bir ilk olan formatta izleyiciler, bir yandan Türkiye tiyatrosunun en önemli 6 çağdaş yazarının kaleminden çıkan 8 farklı oyunun 3 performans sanatçısı tarafından gerçekleştirilen ses üretim sürecine dâhil olurken; diğer yandan da birbirinden başarılı 10 oyuncunun sesinden oyunları deneyimliyor. 
  
Tiyatro Dünyasının En Başarılı İsimleri Podacto Stüdyo’da Buluşuyor
 
Nisan Ceren Özerten ve Faruk Özerten’in yapımcılığında hayata geçirilen Podacto Stüdyo, Babylon’a 360 derece olarak yerleştirilen 14 kamera ve 32 mikrofon ile kaydedildi. Ferit Katipoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu seride, Türkiyetiyatrosununen başarılı kalemlerinden Ahmet Sami Özbudak, Aslı Ceren Bozatlı, Balca Yücesoy, Derem Çıray, Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Sami Berat Marçalı’nın eserleri; Alican Yücesoy, Aslı İnandık, Ceren Moray, Damla Sönmez, Emir Çubukçu, Serkan Keskin, Sezin Akbaşoğulları, Tülin Özen, Ushan Çakır ve Yağız Can Konyalı’nın sesinden hayat buluyor. Mihran Tomasyan’ın performans yönetimini üstlendiği projede Tomasyan’a; oyunların ses dünyalarının kurulmasında performanslarıyla Melih Kıraçve Selim Cizdaneşlik ediyor. 
 
İzleyicilere disiplinlerarası, özgün bir tiyatro deneyimi yaşatacak olan ‘Podacto Stüdyo’nun tüm bölümleri 3 Kasım’dan itibaren sadece BluTV’de. 
 
Podacto Stüdyo Hakkında: Sahne sanatlarının dijitalleştiği bu dönemde, yeni bir dinleme deneyimi sunarak Türkiye’nin en geniş dijital tiyatro arşivi olan Podacto’nun; ses tasarım dünyasının yaratım süreci görselleşiyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER