Kıbrıs Zafere Doğru dizisi bu akşam TRT 1’de başlıyor!

Kıbrıs Zafere Doğru dizisi bu akşam TRT 1’de başlıyor!
Başrollerini Ahmet Kural, Serkan ÇayoğluPelin KarahanTayanç AyaydınGülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı, “Kıbrıs Zafere Doğru” dizisi bu akşam (15 Ekim Cuma) saat 20.00’de TRT 1’de başlıyor.
 
Kıbrıs’ın şanlı “Erenköy Direnişi”ni konu alan dizide, Kıbrıs Türkleri’nin varoluş mücadelesi, tarihi gerçekler çerçevesinde tüm gerçekçiliği ve çarpıcılığıyla ekrana yansıyacak. Çekimleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam eden dizinin ilk bölümünde ekrana gelecek sarsıcı savaş sahneleri öne çıkacak.
 
Savaş sahneleri dikkat çekecek!
 
Kıbrıs’ta kurulan özel platoda çekimleri gerçekleşen savaş sahneleri 18 günde tamamlandı.. 2.500 figüranın rol aldığı çekimlerin ön hazırlık süreci 3 ay sürdü. Dizi için Kıbrıs Türkleri ve Rum tarafı olmak üzere için 3 bine yakın üniforma özel olarak dikildi. Bu sahneler için 4 ayrı bölgede 2 bin metrelik hendekler kazıldı. 20 uçaksavarın kullanıldığı savaş sahneleri için ayrıca 30 adet top imal edildi.
 
Yönetmenliğini Osman Taşcı ve Barış Erçetin’in üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı “Kıbrıs Zafere Doğru” çok konuşulacak yeni bölümüyle bu akşam saat 20.00’de TRT 1’de başlıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER