Ay Yapım'dan The Sopranos uyarlaması geliyor!

Ay Yapım'dan The Sopranos uyarlaması geliyor!
The Sopranos dizisinin yerli uyarlaması geliyor!

Ay Yapım, bir başyapıt olarak görülen HBO’nun kült formatı The Sopranos'u lisansladı. Diziyi ülkemize son olarak BluTV'de ekrana gelen İlk ve Son dizisini hazırlayan Hakan Bonomo uyarlıyor.

1999-2007 yılları arasında ekrana gelip 6 sezon süren The Sopranos yayın hayatını boyunca 21 Primetime Emmy ödülü kazandı. David Chase'in yaratıcısı olduğu dizinin başrolünde New Jersey'li mafya patronu Tony Soprano rolüyle James Gandolfini yer aldı. Dizide Tony Soprano'nun ev ve iş hayatındaki psikolojisini de etkileyen ve onu yardım almaya götüren kişisel ve profesyonel sorunlarıyla baş edişinin hikayesi anlatılıyor. The Sopranos'un öncesinde olup bitenleri konu alan The Many Saints Of Newark adlı yeni film ise 1 Ekim'de ABD'de vizyona girdi ve aynı gün dijital platform HBO Max'te yayınlandı. Filmde Tony Soprano'nun gençliğini 2013 yılında vefat eden James Gandolfini'nin oğlu Michael Gandolfini canlandırdı.

The Sopranos daha önce Süreç Film imzasıyla da uyarlanmış, ancak Show TV'de ekrana gelen ve Şafak Sezer'in başrolünde yer aldığı Altındağlı dizisinin ömrü çok kısa sürmüştü. Dizinin bir kez daha yerli ekrana uyarlanacağı haberini Ranini sosyal medya hesaplarından duyurdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER