TRT, Emergency Call adlı belgesel formatının haklarını aldı

TRT, Emergency Call adlı belgesel formatının haklarını aldı
TRT, Emergency Call adlı belgesel formatının haklarını aldı. 

Ambulans, itfaiye ve polis gibi acil durum hizmetlerinde görev alan kişilerin işini onların gözünden anlatan formatın yerel versiyonunu Sera Film Services hazırlayacak ve TRT 1'de ekrana gelecek. İçişleri Bakanlığı'nın iş birliğiyle hayata geçirilecek 13 bölümlük ilk sezonda acil durum numaralarının 112 çatısı altında toplanması konusunda bilgilendirme de yapılacak.

De chinezen tarafından Belçika devlet televizyonu VRT Eén için yaratılan formatın global dağıtımını Lineup Industries üstleniyor. Formatın hakları şimdiye kadar ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya'ya da satıldı. 

TRT adına konuşan bir sözcü konuyla ilgili olarak "Türkiye'nin resmi yayın kuruluşu TRT, 'özü sözü insan' odaklı içerik üretiyor ve bu bağlamda Emergency Call formatı kanalımıza mükemmel uyuyor. Birçok ülkede yayınlanan ve oldukça beğenilen program acil durum merkezlerinde çalışanların bakış açılarından çeşitli hikayeleri anlatmamıza imkan sağlıyor ve izleyicilerimizin bu zorlu ve anlatı odaklı hikayeleri merakla ve zevkle takip edeceklerinden eminiz. Projenin yayını ve izleyicinin tepkisi için heyecanlıyız," dedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER