Hawkeye, 24 Kasım'da Disney+'ta başlıyor

Hawkeye, 24 Kasım'da Disney+'ta başlıyor
Disney, Marvel'ın merakla beklenen dizilerinden Hawkeye'nin 24 Kasım'da başlayacağını duyurdu.

2011'den beri Marvel evrenindeki pek çok filmde görünen Hawkeye'yi canlandıran Jeremy Renner'ın kadrosunda yer aldığı dizide Renner'a Kate Bishop karakteriyle Hailee Steinfeld eşlik ediyor. 2005'te Marvel evrenine çizgi romanlarda dahil olan Kate Bishop, Hawkeye ünvanını devralan karakterlerden birisi olarak da biliniyor. Karakter aynı zamanda Young Avengers grubunun üyelerinden. 

Disney+'ta yayınlanacak dizinin senaryosunu Jonathan Igla kaleme aldı. Kadrosunda Vera Farmiga, Florence Pugh, Fra Fee, Tony Dalton, Alaqua Cox, Zahn McClarnon da yer aldı.

Farmiga, Kate'in annesi Eleanor Bishop'u canlandıracak. Fee, Kazi adında bir karakteri oynayacak. Karakterin isminin tam halinin Marvel evreninin kötülerinden Kazimierz Kazimierczak (Clown) olduğu düşünülüyor. Dalton, Hawkeye'nin bir dönem akıl hocası olan Swordsman'e hayat verecek. Cox, Marvel karakterlerinden Echo'yu oynayacak. Echo, başka insanların hareketlerini mükemmel şekilde kopyalama becerisine sahip sağır bir karakter. McClarnon, Maya'nın babası Willie Lincoln'e hayat verecek.

Pugh ise casus ve kiralık katil Yelena Belova'yı canlandıracak. Oyuncu, Marvel filmlerinden Black Widow'da da aynı karakterle rol aldı. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER